
Caribische landen bespreken samenwerking in bijenteeltsector
| abc-Suriname | Door: Redactie
Minister Mike Noersalim van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) heeft bij de opening van het driedaagse congres ‘Swit Okasi’ opgeroepen tot meer samenwerking binnen de Caribische bijenteeltsector. Het congres, dat plaatsvindt in het kader van het 13e Caribbean Beekeepers Congress en de CARICOM Regional Honey Show, richt zich op de ontwikkeling van de bijenteelt in de regio.
Volgens Noersalim is er binnen het Caribisch gebied al sprake van samenwerking en kennisuitwisseling. Hij gaf aan dat verdere samenwerking nodig is om de sector te ontwikkelen en de economische mogelijkheden te vergroten. Daarbij noemde hij het versterken van regionale waardeketens en het stimuleren van meer mensen, vooral jongeren en vrouwen, om imker te worden.
Tijdens zijn toespraak sprak de minister ook zijn waardering uit voor de steun van verschillende organisaties. Hij noemde onder meer de Europese Unie, het United Nations Development Programme (UNDP), het Inter-American Institute for Cooperation on Agriculture (IICA) en de
Ook de bijdrage van Surinaamse imkers en bijenhouders kwam aan bod. Noersalim wees op hun ervaring en rol bij de ontwikkeling van de sector.
Het congres behandelt onder meer de mogelijkheden voor samenwerking, kennisuitwisseling en de ontwikkeling van een duurzame bijenteeltsector in het Caribisch gebied. Daarbij wordt ook gekeken naar de uitdagingen op het gebied van klimaat en economie.
| abc-Suriname | Door: Redactie






























