
‘Zonder specialisten is de zorg in MMC een ramp voor patiënten’
| abc-Suriname | Door: Redactie
Er is geen betalingsachterstand van Euro 10 miljoen voor Nederlandse specialisten die in het Mungra Medisch Centrum (MMC) in Nickerie hebben gewerkt. Chirurg Chander Mahabier, is algemeen coördinator van deze specialisten, die al langer dan tien jaar gewerkt hebben bij het MMC. Volgens hem is het in de laatste jaren problematisch geworden om de specialisten op tijd uit te betalen.
De betalingsachterstand is ongeveer Euro 250.000 over de periode 2024 tot en met juni 2025. Door de regelmatige achterstanden zijn de specialisten ontmoedigd geraakt. Sommige zijn terughoudend geworden om nog naar Nickerie te gaan.
Mahabier hoopt dat er een
oplossing gevonden wordt. Hij is daarover in goed overleg met minister André Misiekaba, Rabin Parmessar en de voorzitter van de raad van bestuur van het MMC, Antoine Elias. Volgens Mahabier zal het een ramp voor patiënten zijn als de specialisten geen zorg meer kunnen verlenen. Het kost veel energie om de specialisten gemotiveerd te houden om in Nickerie te blijven.
| abc-Suriname | Door: Redactie