
Vicepresident Rusland: “Besluiten worden op gedegen manier genomen”
| cds | Door: Redactie
“Besluiten worden op een gedegen manier genomen en nadien geëvalueerd”. Zo benadrukte vicepresident Gregory Rusland op woensdag 10 september tijdens het reguliere persmoment voor aanvang van de wekelijkse Raad van Ministers (RvM). De regeringsfunctionaris is daarbij ingegaan op vragen aangaande diverse actuele onderwerpen. Zo liet hij zich onder meer uit over transport binnen de overheid en besluiten die binnen de RvM worden genomen. De afgelopen twee weken zijn op de vrijdag extra vergaderingen ingelast om belangrijke issues te bespreken.
Transport binnen overheidVicepresident Rusland gaf aan dat binnen de regering de afspraak is om geen nieuwe auto’s aan te schaffen. Er
Besluiten binnen RvMBinnen de RvM is er volgens de vicepresident als voorwaarde gesteld dat wanneer ministers een voorstel indienen met financiële consequenties voor de staat, het duidelijk moet zijn dat het ministerie van Financiën en Planning akkoord is gegaan. “Er moet afstemming gepleegd zijn, anders keuren we iets goed dat niet op de begroting is, en dan heb je achteraf de problemen”, benadrukte de regeringsfunctionaris. Hij zegt dat er een aantal voorstellen, onder andere van het ministerie van Volksgezondheid – in overleg met de minister – zijn teruggestuurd. Ook twee voorstellen van het ministerie van Regionale Ontwikkeling (RO) zijn na afstemming met Financiën en Planning én in overleg met de RO-minister teruggestuurd.
Extra RvM op de vrijdagVerder is er vorige week binnen de RvM veel aandacht besteed aan een issue rond het baggerproject. Er moest een zwaarwichtig besluit worden genomen en hiervoor afgelopen vrijdag noodzakelijkerwijs een extra RvM worden ingelast. Hierbij is er voldoende informatie verschaft door de Maritieme Autoriteit Suriname (MAS). Vicepresident Rusland: “Issues die op tafel komen met grote vraagstukken, die wil ik niet behandelen in een reguliere Raad van Ministers-vergadering.” Hij benadrukt dat het vorige week de tweede keer was dat de RvM op de vrijdag bijeen is gekomen. De week daarvoor was er additioneel ook een aparte RvM ingelast op de vrijdagavond om uitgebreid te praten over issues, die van belang zijn om op een gedegen manier besluiten te nemen. “Want we gaan niet lichtjes over zaken die grote consequenties hebben voor Suriname”, aldus de regeringsfunctionaris.
| cds | Door: Redactie