
RAMOTAR BESCHULDIGT VS VAN HERKOLONISATIE CARIBISCH GEBIED, MAAR ZWIJGEN VAN EIGEN PARTIJ LEGT TEGENSTRIJDIGHEID BLOOT
| united news | Door: Redactie
Foto: Voormalig president van Guyana, Donald Ramotar |Bron: Kaieteur News
Voormalig president van Guyana, Donald Ramotar, haalt in een scherp geformuleerde brief hard uit naar de Verenigde Staten.
Volgens Ramotar gebruikt Washington zijn economische, politieke en militaire macht om Latijns-Amerika en het Caribisch gebied te domineren, wat neerkomt op een moderne vorm van herkolonisatie. Landen die zich verzetten tegen de Amerikaanse belangen krijgen te maken met sancties, destabilisatie of zelfs militaire interventie.
Ramotar illustreert zijn standpunt onder meer met de situatie in Venezuela. Hij stelt dat de VS de Venezolaanse president Nicolás Maduro heeft “ontvoerd” en noemt dit een grove schending van het internationaal recht. Regionale leiders bekritiseert hij vanwege hun passieve houding. Op een enkele uitzondering na, zoals de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva, hulde het Caribisch gebied zich volgens hem in een “oorverdovende stilte”.
Ook de Amerikaanse militaire aanwezigheid in de regio, officieel ter bestrijding van drugstransporten, krijgt een veeg uit
Daarnaast hekelt de oud-president de toenemende Amerikaanse druk op de regio om de economische banden met China te verbreken. De VS zou de regio afhankelijk en onderontwikkeld willen houden, gericht op het goedkoop exploiteren van natuurlijke hulpbronnen zonder waarde toevoegende industrieën op te bouwen. Infrastructuurprojecten die oorspronkelijk aan Chinese aannemers waren gegund, worden volgens hem nu onder druk toegewezen aan Amerikaanse bedrijven, zelfs wanneer die slechter presteren.
De felle uitlatingen van Ramotar leggen echter een opmerkelijke politieke spagaat bloot. Zijn eigen partij, de People’s Progressive Party/Civic (PPP/C), zit momenteel in Guyana aan de macht onder leiding van president Irfaan Ali en beweegt juist steeds dichter naar Washington toe.
Een duidelijk voorbeeld hiervan is het stopzetten van de jarenlange medische samenwerking met Cuba. Waar Ramotar stelt dat het vertrek van Cubaanse
UNITEDNEWS|REGIO
| united news | Door: Redactie




































