
President Simons kondigt “Heritage Month” aan; eenheid kern van beleid
| cds | Door: Redactie
President Jennifer Simons heeft op dinsdag 30 september in haar eerste jaarrede het regeringsbeleid voor het dienstjaar 2026 en de prioriteiten voor de komende jaren uiteengezet. Als eerste in de toespraak staat het onderwerp natievorming als overkoepelend doel, dat verweven moet zijn in alle beleidsvoering. President Simons benadrukte in De Nationale Assemblee (DNA) de noodzaak voor een blijvend verbonden Surinaamse gemeenschap, 50 jaar na de onafhankelijkheid.
Het staatshoofd startte haar betoog met een krachtige boodschap over de fundamentele waarden voor Suriname. “Ik kies er bewust voor om vandaag als éérst met het onderwerp van natievorming te beginnen als overkoepelend doel,
Om de ambitie voor nationale eenheid te verwezenlijken, kondigde het staatshoofd aan dat er keihard gewerkt moet worden aan een herdefiniëring en herinterpretatie van de Surinaamse geschiedenis, erkend vanuit alle perspectieven. Deze inspanningen vormen volgens haar de bouwstenen voor een veerkrachtige natie, gedragen door een verenigd Surinaams volk.
De president kondigde de introductie aan van de jaarlijkse “Heritage Month”, te starten in augustus 2026. Deze maand zal in het teken staan van bezinning en viering
Het doel is om van de “Heritage Month” een internationaal evenement te maken, waarbij de regio en de wereld worden gemotiveerd om mee te vieren. De president zei dat de drang naar eenheid bij een groot deel van de gemeenschap leeft en het evenement daarom groeipotentie heeft.
| cds | Door: Redactie