• vrijdag 09 January 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname

OM onderzoekt mogelijke onregelmatigheden bij BIZA

| abc-Suriname | Door: Redactie

Naar aanleiding van een CLAD Rapport loopt er momenteel een onderzoek naar de geldstromen, procedures en betrokken partijen binnen het Ministerie van Binnenlandse Zaken. Het onderzoek richt zich op een specifieke periode waarbij er onder meer wordt gekeken naar drie belangrijke geldstromen.

Ook de rol van verschillende rechtspersonen die diensten hebben geleverd aan het ministerie, wordt onderzocht. Daarbij ligt de focus op de selectie- en aanbestedingsprocedures, de betalingsstromen en de administratieve controle. Uit het voorlopig onderzoek blijkt, dat mogelijkerwijs de vastgestelde voorschriften, voorwaarden of procedures niet in acht zijn genomen. Er wordt verder nagegaan in hoeverre dit tot benadeling van

de Staat heeft geleid.

De onderzoekers hebben inmiddels verschillende sleutelfiguren binnen en buiten het ministerie gehoord en documentatie verzameld. Het onderzoek is nog gaande en heeft als doel alle feiten en verantwoordelijken in kaart te brengen. Op grond hiervan kunnen op dit moment geen verdere details worden vrijgegeven.

| abc-Suriname | Door: Redactie