
OM dagvaardt Robert van Trikt als verdachte in lopend GVO
| abc-Suriname | Door: Redactie
Oud-governor van de Centrale Bank van Suriname (CBvS) is opgeroepen om als verdachte te worden gehoord door de rechter-commissaris. Dit verhoor vindt plaats in het kader van een in april 2020 gevorderd gerechtelijk vooronderzoek (GVO) naar het onrechtmatig gebruik van kasreservemiddelen die door commerciële banken waren toevertrouwd aan de
De directe aanleiding voor het GVO was een formeel verzoek van een bankinstelling op 13 maart 2020 aan de Procureur-Generaal om een onderzoek in te stellen. Op 25 januari 2020 was aan de banken gemeld dat een deel van de kasreserve niet kon worden verantwoord.
De verdenking
– Art. 13 lid 1 sub a en lid 2 Anti-corruptiewet (benadeling van de staat en/of belangen conflicten).
– Art. 423 jo. 114 Wetboek van Strafrecht (verduistering van geld of geldswaardig papier, gepleegd door een ambtenaar of iemand met enige openbare dienst belast).
– Art.
De governor van de CBvS wordt door de regering aangesteld. Onder ambtenaren worden mede verstaan diegene die onder toezicht en verantwoording
Onder publieke functionaris wordt verstaan ieder(e) persoon, autoriteit of orgaan belast met een publieke functie (art. 1 Anti-corruptiewet).
De ex-governor is gisteren verschenen bij de rechter-commissaris. Op verzoek van zijn raadsman is zijn verhoor uitgesteld. Het Openbaar Ministerie benadrukt dat het
| abc-Suriname | Door: Redactie



































