
BEP voegt zich later toe aan samenwerking met NDP
| abc-Suriname | Door: Redactie
De BEP zal later vandaag ook tekenen voor de samenwerkings-intentie met de NDP, NPS, PL en A20. De gesprekken voor de regeringsformatie zijn in volle gang. Bij een toevoeging van BEP zal de coalitie bestaan uit 28 zetels.
Er zijn 34 nodig om een president te kiezen in het parlement. Indien de ABOP meewerkt, kan Jennifer Simons de nieuwe – en eerste – vrouwelijke president van Suriname worden.
Indien de president niet rechtstreeks wordt gekozen in deze samenwerking zal de president in de Verenigde Volksvergadering gekozen moeten worden, tenzij de VHP geen kandidaat indient. In dat geval zullen president en
De enige partijen die nu een president kunnen voordragen zijn de NDP en de VHP. Er is een minimum van 7 zetels vereist. Sommige partijen in deze gesprekken hebben moeite om de achterban mee te krijgen voor de samenwerking.
| abc-Suriname | Door: Redactie