• vrijdag 22 May 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Surinaamse toko verdacht van witwassen via cash in tasjes

| snc.com | Door: Redactie

De politie heeft dinsdag twee eigenaren van een Surinaamse toko in Rotterdam aangehouden in een onderzoek naar een criminele witwasorganisatie. Het gaat om een man van 51 jaar en een vrouw van 42 jaar.

Volgens de politie zou het echtpaar vanuit hun zaak grote geldbedragen hebben witgewassen. Onderzoekers vermoeden dat in

het restaurant cryptovaluta werd omgewisseld voor contant geld. Dat geld zou daarna in tasjes van de Surinaamse toko zijn meegegeven om minder op te vallen.

In de keuken van het restaurant trof de politie een geldtelmachine aan.

Agenten deden meerdere huiszoekingen in Rotterdam, onder meer in het restaurant, de woning van het

echtpaar en een opslagruimte. Ook op 21 mei werd nog een doorzoeking gedaan waarbij contant geld werd gevonden.

Bij de invallen nam de politie mobiele telefoons, een laptop en ongeveer 13.000 euro contant geld in beslag.

De mannelijke eigenaar zit nog vast en wordt voorgeleid aan de rechter-commissaris. De vrouw is vrijgelaten,

maar blijft verdachte in het onderzoek.
 

| snc.com | Door: Redactie