• vrijdag 06 June 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

SURINAME GASTLAND VOOR REGIONAAL MARITIEM INSPECTIESEMINAR

| united news | Door: Redactie

De Maritieme Autoriteit Suriname (MAS) fungeert van 2 tot en met 5 juni 2025 als gastheer van het 16e Caribbean Port State Control (PSC) Seminar, georganiseerd door het Caribbean Memorandum of Understanding on Port State Control (CMOU).

Tijdens dit seminar komen havenstaatcontroleurs uit achttien landen bijeen om kennis en ervaring uit te wisselen over recente ontwikkelingen op het gebied van maritieme inspecties. De bijeenkomst vindt plaats op het terrein van de MAS in Paramaribo.

Volgens Bryan Ristie, manager maritieme administratie bij de MAS, is de focus van Suriname tijdens dit seminar gericht op milieu-inspecties aan boord van internationale schepen. “Deze training is

cruciaal om onze havens schoon te houden,” aldus Ristie. De inspecteurs worden geschoold in de controle op naleving van internationale verdragen, in het bijzonder het MARPOL-verdrag, met nadruk op de onderdelen die betrekking hebben op afvalwater (riool), vast afval (zoals plastic en papier) en schadelijke uitstootgassen zoals koolstofdioxide (CO₂).

Naast milieuaspecten worden ook veiligheidssystemen, bemanningscertificaten en scheepsdocumentatie onder de loep genomen. Er wordt onder meer getoetst of de bemanning beschikt over de vereiste STCW-kwalificaties.

Suriname past bij de selectie van schepen een risico-gebaseerde aanpak toe, waarbij oudere schepen of schepen met een eerdere negatieve beoordeling vaker worden geïnspecteerd.

Deze werkwijze draagt bij aan

zowel maritieme veiligheid als milieubescherming in de nationale havens en verstevigt de regionale samenwerking binnen het CMOU.

Jodi Barrow, secretaris-generaal van het CMOU, benadrukt het belang van trainingsdata als fundament voor gerichte inspecties en capaciteitsopbouw. “Gegevens uit seminars en praktijktrainingen vormen de basis voor jaarlijkse inspectiecampagnes,” zegt Barrow. Tijdens het seminar wordt ook stilgestaan bij het gedaalde aantal inspecties in 2024 ten opzichte van 2023. Dit punt zal worden besproken tijdens de jaarlijkse CMOU-bijeenkomst later dit jaar.

Een ander belangrijk aspect van het seminar is de bevordering van regionale samenwerking, onder meer via peer-to-peer training. Daarbij ondersteunen landen met meer expertise andere lidstaten bij het versterken van hun inspectiecapaciteit. Internationaal overleg met de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) speelt eveneens een rol bij het verbeteren van handhaving en harmonisatie van regelgeving in het Caribisch gebied. “Ons doel is het versterken van de menselijke capaciteiten,” aldus Barrow. Netwerken en het uitwisselen van best practices vormen daarom een vast onderdeel van het programma.

UNITEDNEWS

 

| united news | Door: Redactie