
Rozenhout: ‘men wil mij criminaliseren’; zal RvC Grassalco voor de rechter dagen
| abc-Suriname | Door: Redactie
De president-directeur van Grassalco Wesley Rozenhout die op 12 januari door de nieuwe RvC op non-actief is gesteld, zegt dat men hem bewust wil criminsaliseren. Hierna is hij niet uitgenodigd door de RvC om zich te verweren. De quick-scan die wordt uitgevoerd lijkt een gerichte aktie tegen hem, in plaats van het scannen van Grassalco zelf als staatsbedrijf. Rozenhout zal een rechtzaak aanspannen tegen de handelingen van de RvC, om zijn naam verschoond te krijgen.
Volgens de statuten komt het non-actiefstellen van de president-directeur niet voor. Hij zegt dat het onjuist is als wordt beweerd door de raad dat hij niet wil mee werken aan een onderzoek bij het bedrijf. Rozenhout gaf ook een toelichting over de kwestie van 4 kg goud welke zou zijn gestolen uit de kluis van het staatsbedrijf. Het is een leugen. Er is geen goud verdwenen uit de kluis. Er zou goud gebracht moeten worden,
Nadat hij op non-actief is gesteld is dit zelfde gebeurd dat er een metaal is gewonnen en aangeleverd dat geen goud blijkt te zijn. Het is onterrecht om mensen nu als schuldigen aanwijst. Hij ging ook in op de kwestie Guy-Sure waarover heel veel commotie is ontstaan. Guy-Sure, is een onderneming van Grassalco in Guyana. Men is erover gevallen dat de aandelen op naam staan van Rozenhout en 4 andere personen. Het bedrijf had schulden en er waren vanaf 2017 geen jaar verslagen uitgebracht. Dit zou het bemoeilijken om het bedrijf in Guyana op te zetten.
Na juridisch advies te hebben ingewonnen is gekozen om de aandelen op functie te doen. Het is niet
| abc-Suriname | Door: Redactie



































