• woensdag 24 December 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Parlement houdt laatste vergadering van 2025

| abc-Suriname | Door: Redactie

De Nationale Assemblée (DNA) heeft gisteren de laatste vergadering voor het jaar 2025 gehouden. Indien er geen spoedconvocaties zijn, zal het college in 2026 het werk voortzetten. Bij die gelegenheid hebben alle fracties de gemeenschap prettige feestdagen en een fijne jaarwisseling toegewenst.

Sommige fractieleiders hebben daarbij ook stilgestaan bij het verloop van 2025. Zo stelde Ronnie Asabina van de BEP-fractie, dat dit jaar diverse hoogtepunten gekend heeft. Hij noemde de eerste verkiezing met een landelijk evenredigheidsstelsel, maar ook de verkiezing van een eerste vrouwelijke president en de successen van Natio, die Suriname voor het eerst zo dichtbij het Wereldkampioenschap hebben

gebracht.

Zijn collega Steven Reyme van A-20, merkte op dat de samenwerking in het parlement – tussen coalitie en oppositie – goed verloopt. Dit zou gecontinueerd moeten worden in 2026, als onderdeel van de nodige hervormingen.

Bronto Somohardjo van de PL-fractie, sprak de hoop uit dat over een jaar van nu, Surinamers onder betere omstandigheden het Kerstfeest kunnen vieren, waarbij er genoeg eten en drinken is voor elk gezin.

Vicepresident Gregory Rusland riep de gemeenschap op, namens de regering, tot reflectie. ‘Om te zien waar we het beter kunnen doen zodat we onze bijdrage kunnen leveren in de komende periode’, aldus Rusland.

| abc-Suriname | Door: Redactie