
Oplevering RGD Polikliniek Groningen
| cds | Door: Redactie
Onlangs vond de oplevering plaats van de gerenoveerde Regionale Gezondheidsdienst (RGD) polikliniek Groningen, een belangrijke stap in de verdere verbetering van onze gezondheidszorg. Dit is het tweede gerenoveerde RGD gebouw van het district Saramacca. Eerder deze maand werd de polikliniek te Calcutta opgeleverd. Dit heugelijke feit vond plaats op 17 april 2025 onder aanwezigheid van de Minister van Volksgezondheid; Drs Amar Ramadhin, de Directeur van Volksgezondheid; Drs. Rakesh Gajadhar Sukul M.D. MSPH, de Districtscommissaris van Saramacca; Mitchel Wongsodikromo, de Directeur van RGD; Radjesh Radjkoemar en andere belanghebbenden.
Minister Ramadhin onderstreepte dat na een werkbezoek in augustus van het afgelopen jaar
RGD Directeur Radjesh Radjkoemarbetuigde zijn waardering aan het ministerie voor diens inspanningen ten behoeve van de financiering van het project. Daarnaast bedankte hij het technisch team van het districtscommissariaat aldaar, het technisch team van de RGD en alle overige actoren die samen het project hebben kunnen opleveren. “Als we het samen doen dan bereiken we een heel mooi resultaat en dat is voor de samenleving van district Saramacca” aldus de Directeur Radjkoemar.
De Districtscommissaris van Saramacca gaf in zijn toespraak aan dankbaar te zijn voor het bijzonder moment. Hij onderstreepte dat de toegang tot medische voorziening heel belangrijk is voor elke samenleving. Met de renovatie van dit gebouw is er een stap gezet in de verbetering van de kwaliteit van de medische zorg in het district. Tot slot feliciteerde hij de gemeenschap van Groningen met de nieuwe aanwinst en adviseerde er zuinig mee om te gaan.
Polikliniek Boskamp , de dienstwoning van RGD Groningen en polikliniek Calcutta zijn reeds gerenoveerd. Momenteel vindt de renovatie van de RGD poliklinieken te Tijgerkreek plaats. De oplevering staat gepland voor de eerste week van de maand mei. Tevens staat ook de oplevering van de nieuwe polikliniek en dienstwoning te Alliance (rechteroever Commewijne) en de nieuwe polikliniek te Ellen in Commewijne en het gezondheidscentrum Wonoredjo in Moengo in de planning.
In het verzorgingsgebied van de Medische Zending zijn momenteel drie poliklinieken in aanbouw te weten bij Soekoenale, Palumeu en Apetina (Puleowime). De oplevering van deze poliklinieken zijn gepland in de maand mei.
| cds | Door: Redactie