• zaterdag 19 April 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Nieuw kiesstelsel eerlijker en rechtvaardiger voor ‘kleinere partijen’

| abc-Suriname | Door: Redactie

Het nieuw kiesstel is rechtvaardiger en eerlijker voor in het bijzonder de ‘kleinere politieke’ partijen. Dit zei advocaat Serena Essed gisteravond in het televisieprogramma ‘Suriname Kiest’.

De wijziging van het kiesstelsel begon allemaal bij Essed die het Constitutioneel Hof vroeg om de oude kiesregeling te toetsen. Zij vond de Kiesregeling onrechtvaardig en diende het verzoek tot toetsing in bij het CHof. Dit resulteerde in de wijziging daarvan naar een landelijk evenredigheidsstelsel.

In haar ogen was dit systeem niet eerlijk. Zij gaf een toelichting wat de belangrijkste wijzigingen zullen zijn bij de stembusgang in vergelijking met de vorige verkiezingen. Het gaat

bij de komende verkiezingen om een noodzakelijke wijziging, waarna de integrale wijziging van de Kiesregeling nog moet plaatsvinden.

Essed, die voorheen lid was van Alternatief 2020, geeft aan geen spijt van te hebben dat zij niet meer politiek actief is. Zij kan nu vanuit een neutrale plek een bijdrage leveren. Zij roept op om kritisch te zijn bij het kiezen van leiders.

| abc-Suriname | Door: Redactie