
KPS ziet daling criminaliteit en kondigt nieuwe veiligheidsmaatregelen aan
| cds | Door: Redactie
Het Korps Politie Suriname (KPS) heeft tijdens een persconferentie de resultaten van het veiligheidsbeleid gepresenteerd en nieuwe maatregelen aangekondigd. Tijdens de bijeenkomst op woensdag 10 december 2025 benadrukte waarnemend korpschef Melvin Pinas dat er sprake is van een duidelijke daling van de criminaliteit en dat het vergroten van het veiligheidsgevoel van burgers centraal staat. Het KPS blijft zich actief inzetten om de samenwerking met de samenleving verder te versterken.
Volgens Pinas is de samenleving de belangrijke partner van de politie. “Burgers kunnen de politie ondersteunen met waardevolle informatie; er is veel dat met ons gedeeld kan worden”. Hij gaf echter aan dat er tot voor kort geen adequaat systeem bestond om deze informatie gestructureerd te verwerken. De afgelopen jaren zijn buurtbewoners op eigen initiatief begonnen met onderlinge telefoontjes en groepsapps, maar het is nu tijd voor een volgende, meer georganiseerde stap.
Daarom is de politie begonnen met het buurtmanagementproject. “De bedoeling
De waarnemend korpschef kondigde ook aan dat dit jaar een officiële drone-unit wordt opgericht, die in het komende jaar volledig operationeel moet zijn. “Het doel van de drone-unit is om vanuit de lucht beter te kunnen monitoren en coördineren”. Daarnaast blijft het KPS investeren in technologische vernieuwing. De camera’s van het Safe City-project blijven daarbij een belangrijk instrument. “Safe City moet niet onderschat worden, we boeken heel veel successen daarmee”, zei Pinas. Binnen de organisatie is reeds gestart met de digitalisering van interne processen. Pinas benadrukte dat dit traject wordt voortgezet om de efficiëntie en slagkracht van de politie te vergroten.
Een belangrijk speerpunt voor de komende jaren is de gezondheid van de politiemedewerkers. “Mijn
| cds | Door: Redactie



































