
Erfgenamen bezorgd: ‘vanaf 1 mei 2025 bestaan boedelplantages niet meer in Suriname’
| abc-Suriname | Door: Redactie
Update: De Federatie van Para Plantages houdt op zondag 16 maart een bespreking over de in werking treding van het Nieuw Burgerlijk Wetboek.
—-
Erfgenamen van percelen op boedelgronden op plantages, zijn bezorgd over het Nieuw Burgelijk Wetboek, dat op 1 mei 2025 van kracht wordt. Daarin zou het zelfbeschikkingsrecht van boedelplantages en haar bewoners zijn vernietigd.
De erfgenamen, bewoners en eigenaren van boedelplantages, dus ook iedereen die gronden heeft geerfd, worden nu niet meer erkend en zijn verworden tot gebruikers van de gronden. Zij maken zich zorgen dat zij hun plantages verliezen als ze niet kunnen aantonen dat ze erfgenamen zijn.
De erfgenamen en bewoners vrezen da zij landloze burgers worden omdat ze geen eigendomsrechten kunnen claimen. De overheid gaat geheel voorbij aan het feit dat plantagebewoners wonen op gronden die langer dan anderhalve eeuw geleden zijn gekocht of verkregen in allodiaal eigendom en erfelijk bezit. De overheid beroept zich erop dat alle oorspronkelijke kopers zijn overleden.
De rechtmatige erfgenamen van boedelplantages willen zich sociaal
U kunt de volledige verklaring hier lezen:
| abc-Suriname | Door: Redactie