
Den Uyl weigerde met Jaggernath Lachmon te praten
| abc-Suriname | Door: Redactie
Albertina Liesdek-Clarke is een voormalig politica van de Nationale Partij Suriname (NPS). Ze heeft een onderwijsachtergrond. Ondanks protesten uit haar omgeving besloot ze, toen ze 21 was, om in het eigen land ontwikkelingswerk te verrichten door te kiezen om les te gaan geven op een school in het district Coronie.
In 1972 had ze een droom waarin de twee jaar eerder overleden NPS-politicus Jopie Pengel haar vertelde dat ze naar Paramaribo moest gaan omdat er een ziekte zou uitbreken. Hoewel ze het moeilijk vond om afscheid van haar klas te nemen, besloot ze toch om naar Paramaribo te gaan en
In die periode kwam ze in contact met de NPS-voorman Henck Arron die haar vroeg om zich kandidaat te stellen voor de verkiezingen. De NPS deed in 1973 als onderdeel van de Nationale Partij Kombinatie (NPK) mee aan de verkiezingen waarbij ze voor het district Paramaribo verkozen werd als lid van de Staten van Suriname.
De NPK behaalde 22 van de 39 zetels en hoewel het geen hoofdthema bij de verkiezingen was, wilde de NPK dat Suriname in 1975 onafhankelijk werd. Dit leidde tot spanningen binnen Suriname. Liesdek-Clarke stond
Het breekpunt voor Liesdek- Clarke was dat de Nederlandse premier Joop Den Uyl tegen Jaggernath Lachmon zei dat hij niet met de minderheid sprak.
| abc-Suriname | Door: Redactie




































