
CUBA, COLOMBIA, BOLIVIA EN RUSLAND VEROORDELEN AMERIKAANSE MILITAIRE AGGRESSIE TEGEN VENEZUELA
| united news | Door: Redactie
De Amerikaanse militaire operatie tegen Venezuela op zaterdagochtend 3 januari 2026 heeft geleid tot een golf van felle internationale veroordelingen en diepe diplomatieke bezorgdheid.
De Cubaanse president Miguel Díaz-Canel reageerde onmiddellijk en eiste een urgente reactie van de wereldgemeenschap tegen wat hij omschreef als een criminele aanval van de Verenigde Staten. Díaz-Canel stelde dat de Latijns-Amerikaanse zone van vrede op brute wijze is aangevallen en sprak van staatsterrorisme tegen het Venezolaanse volk. Deze felle retoriek werd gedeeld door de voormalige Boliviaanse president Evo Morales, die de bombardementen bestempelde als een brutale imperialistische agressie die de soevereiniteit van het land op
Ondertussen koos de Colombiaanse president Gustavo Petro voor een meer gereserveerde maar evenzeer bezorgde toon. Hij verklaarde dat zijn regering de explosies en de ongewone luchtactiviteit boven Caracas met grote argwaan volgt en waarschuwde voor een gevaarlijke escalatie van de spanningen in de regio. Petro onderstreepte dat de Colombiaanse regering elke unilaterale militaire actie verwerpt die de situatie kan verergeren of de burgerbevolking in gevaar brengt. Hij vreest dat een directe interventie de stabiliteit van het gehele
Op het wereldtoneel nam Rusland een hard standpunt in door de Amerikaanse inval formeel te veroordelen als een daad van gewapende agressie. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken riep op tot een spoedzitting van de VN-Veiligheidsraad en waarschuwde dat deze operatie, gericht op het afzetten van president Maduro, een flagrante schending is van het internationaal recht.
Volgens Moskou moet Venezuela de vrijheid behouden om zijn eigen toekomst te bepalen zonder externe militaire inmenging. De internationale gemeenschap kijkt nu naar de Veiligheidsraad, terwijl de vrees voor een langdurig conflict in Zuid-Amerika toeneemt.
UNITEDNEWS
| united news | Door: Redactie



































