
Van Trikt in nieuw strafrechtelijk onderzoek gedagvaard door Openbaar Ministerie
| starnieuws | Door: Redactie
Voormalig governor van de Centrale Bank van Suriname, Robert van Trikt, is door het Openbaar Ministerie (OM), als het vervolgingsapparaat van de staat, opgeroepen als verdachte in een nieuw strafrechtelijk onderzoek. Hij moet zich woensdag 26 november melden op het kabinet van de rechter-commissaris.
In de dagvaarding wordt Van Trikt ervan verdacht dat hij heeft gehandeld in strijd met wettelijke voorschriften, waaronder het aangaan van overeenkomsten ten behoeve of ten laste van de staat of een staatsinstelling, zoals omschreven in artikel 13 van
Van Trikt, die in eerste aanleg werd veroordeeld voor zijn rol in de geruchtmakende zaak rondom de Centrale Bank van Suriname, vecht deze veroordeling momenteel aan in hoger beroep. Dit hoger beroep is vrijwel afgerond: Van Trikt heeft het laatste woord gevoerd, maar het Hof van Justitie heeft het onderzoek ter terechtzitting nog niet gesloten en moet nog komen tot een uitspraak.
“Ik weet niet of ik deze dagvaarding een knuppel in het hoenderhok moet noemen,” zegt Murwin Dubois, een van de advocaten in deze centrale bankzaak die inmiddels al vijf jaar loopt. Volgens hem zou het nieuwe onderzoek betrekking moeten hebben op de kasreserves die in 2019
Dubois wijst erop dat in deze zaak ook het ne bis in idem-beginsel van belang is, dat bepaalt dat een verdachte niet twee keer voor hetzelfde feit mag worden vervolgd. “Deze nieuwe dagvaarding is opnieuw gebaseerd op artikel 13 van de Anti-Corruptiewet. En omdat de eerdere zaak nog niet is afgerond, kun je niet met een andere dagvaarding komen,” redeneert hij.
Wat betreft de kasreserves zegt Dubois benieuwd te zijn waarop het gerechtelijk vooronderzoek zal worden gebaseerd. “Geen van de wettelijke instanties, zoals de Rekenkamer, die bevoegd zijn de doelmatigheid en rechtmatigheid van het gebruik van de kasreserves te toetsen, heeft daar een negatief oordeel over geveld of vragen bij gesteld — zelfs niet in het jaarverslag van
| starnieuws | Door: Redactie




































