• donderdag 06 March 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Suriname en Nederland versterken samenwerking in strijd tegen drugscriminaliteit

| abc-Suriname | Door: Redactie

Op 4 en 5 maart 2025 heeft opnieuw het Bilateraal Drugsoverleg tussen Suriname en Nederland plaatsgevonden, dit keer in Suriname. Tijdens dit overleg zijn enkele besluiten genomen om de samenwerking op het gebied van drugsbestrijding verder te versterken. De samenwerking omvat onder andere trainingen en de inzet van gespecialiseerde hulpmiddelen. 

Het overleg wordt op 5 maart afgesloten met rondleidingen bij NV Havenbeheer, de Douane Recherche en de luchthaven. De delegaties blikken terug op een constructief overleg en benadrukken het belang van voortdurende samenwerking in de strijd tegen drugshandel.

De Surinaamse delegatie werd voorgezeten door mr. Claudia Bruining van het Openbaar

Ministerie. De delegatie bestond verder uit vertegenwoordigers van het Korps Politie Suriname, NV Luchthavenbeheer, de Douane, de Douane Recherche, NV Havenbeheer en het Justitieel Interventie Team (JIT).  

De Nederlandse delegatie werd wederom geleid door drs. Maaike van Tuyll, Programmadirecteur/Directeur-Generaal Ondermijning van het Ministerie van Justitie en Veiligheid. Daarnaast waren vertegenwoordigers van het Ministerie van Justitie en Veiligheid, het Openbaar Ministerie, de Koninklijke Marechaussee, de Douane en de politie- en douaneattaché van Nederland in Suriname aanwezig. 

| abc-Suriname | Door: Redactie