• zaterdag 14 March 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname
default

SITA lanceert derde Business Barometer Survey

| abc-Suriname | Door: Redactie

De Suriname Investment and Trade Agency (SITA) heeft vrijdag de derde editie van de nationale Business Barometer Survey gelanceerd. De enquête moet inzicht geven in de ervaringen, verwachtingen en uitdagingen van bedrijven in Suriname. De resultaten moeten beleidsmakers helpen het ondernemings- en investeringsklimaat te verbeteren en de dienstverlening aan investeerders en exporteurs te versterken.

Tijdens de presentatie voor ondernemingen uit verschillende sectoren benadrukte SITA-directeur Amar Alakhramsing het belang van directe feedback van ondernemers. “Met deze Barometer Survey willen wij rechtstreeks van bedrijven vernemen welke uitdagingen zij ervaren en welke kansen zij zien”, zei hij. Volgens Alakhramsing helpt de enquête om

dienstverlening te verbeteren en noodzakelijke hervormingen te identificeren.

Hij voegde toe dat investeerders tegenwoordig niet alleen naar cijfers kijken, maar ook naar stabiliteit, transparantie en samenwerking met de overheid. “Deze enquêtes bieden een gestructureerd mechanisme om te luisteren, te analyseren en doelgericht te reageren”, legde hij uit.

Minister Andrew Baasaron van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZOTI) benadrukte het belang van de private sector voor economische groei. Wereldwijd is meer dan 90 procent van de economische groei in ontwikkelingslanden afkomstig uit de private sector. “Dat betekent dat als wij Suriname willen laten groeien, wij de private sector moeten laten groeien. Daarvoor

moeten we luisteren naar de ondernemers”, aldus de minister.

De vorige twee rondes van de Business Barometer Survey in 2024 en 2025 leverden waardevolle inzichten op in ondernemersvertrouwen, exportperspectieven en de belangrijkste knelpunten, zoals administratieve vertragingen, infrastructuurproblemen en beperkte toegang tot financiering.

| abc-Suriname | Door: Redactie