
Simons: Suriname moet zich voorbereiden op veranderingen door kunstmatige intelligentie
| suriname herald | Door: Redactie
President Jennifer Simons vindt dat Suriname zich naast de verwachte economische en energietransitie ook moet voorbereiden op de veranderingen die kunstmatige intelligentie met zich meebrengt. Alleen wanneer AI op een verantwoorde manier wordt toegepast, kan het land volgens haar profiteren van de mogelijkheden van de technologie en tegelijkertijd de risico’s beperken.
De president ging tijdens haar toespraak tot de 81ste Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York kort in op de opmars van kunstmatige intelligentie.
“Alleen als wij AI verantwoord kunnen implementeren, zal Suriname kunnen profiteren van de mogelijkheden van deze technologie en de risico’s ervan kunnen beperken,” zei Simons, vrij vertaald uit de Engelstalige toespraak.
Verantwoorde toepassing Simons koppelde de technologische ontwikkeling aan andere grote veranderingen waarop Suriname zich moet voorbereiden. Het land staat volgens haar voor zowel een economische als een energietransitie, mede door de ontwikkeling van de offshore olie- en gasvoorraden.
De president werkte in
Ook binnen de Verenigde Naties is verantwoord gebruik van kunstmatige intelligentie een belangrijk onderwerp. De VN legt daarbij onder meer de nadruk op het verkleinen van de technologische kloof tussen landen, het opbouwen van vaardigheden en het bieden van toegang tot AI-technologie aan ontwikkelingslanden.
Simons maakte duidelijk dat Suriname deze technologische ontwikkeling niet buiten beschouwing kan laten. Het benutten van de kansen moet volgens haar gepaard gaan met aandacht voor de mogelijke risico’s.
| suriname herald | Door: Redactie




































