
Salaris nieuwe leerkrachten voortaan op tijd
| suriname herald | Door: Redactie
Minister Dirk Currie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) zegt dat leerkrachten die in vaste dienst treden sinds oktober 2025 tijdig hun salaris ontvangen. Eventuele achterstanden worden actief ingelopen, zodat maandenlange wachttijden tot het verleden behoren.
Hoewel incidentele gevallen nog voorkomen, benadrukt de minister dat ook deze volledig moeten worden opgelost. “Ik kan mij er niet in vinden dat leerkrachten niet tijdig over hun salaris kunnen beschikken,” aldus Currie.
Wat betreft studenten die lang moeten wachten op afstuderen of hun diploma, geeft de minister aan dat deze problemen niet officieel bij het ministerie bekend zijn en voornamelijk binnen het hoger onderwijs spelen. “Als het een issue is, verdient het zeker onze aandacht,” zegt hij.
Currie noemt accreditatie in het hoger onderwijs een belangrijk aandachtspunt. Bij het proces moet niet alleen naar de inhoudelijke kwaliteit van opleidingen worden gekeken, maar ook naar de begeleiding en tevredenheid van studenten.
“Je kunt
Daarnaast moet duidelijk zijn hoe lang studenten gemiddeld doen over hun studie en hoe snel zij hun diploma ontvangen. Gezien de grote vrijheid bij het opstarten van onderwijsinstituten in Suriname, pleit Currie voor een sterke juridische basis om opleidingen te reguleren en de kwaliteit van diploma’s te waarborgen.
Een van de doelstellingen van het geplande onderwijscongres is te evalueren welke aanpassingen binnen het onderwijsstelsel noodzakelijk zijn. Studenten moeten waar voor hun geld krijgen en diploma’s officieel geaccrediteerd zijn.
Wat betreft de brand op HAVO 4 stelt de minister dat de resultaten van de brandweer nog niet bekend zijn. Na de brand werden leerlingen tijdelijk ondergebracht in andere lokalen. In sommige gevallen volgden zij ’s ochtends lessen bij het
Diefstal van elektriciteitskabels bemoeilijkt het herstel verder. De onderwijstopman benadrukt dat het ministerie actief werkt aan het oplossen van problemen rond salarisbetaling, onderwijskwaliteit en veilige schoolomstandigheden.
| suriname herald | Door: Redactie



































