• vrijdag 25 September 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname
Syndicaat haalt uit naar Mangre over onderhandelingen nieuwe loonreeks

Syndicaat haalt uit naar Mangre over onderhandelingen nieuwe loonreeks

| chronostimes | Door: Redactie

Het Syndicaat voor Onderwijsgevenden heeft met een Facebookbericht gereageerd op de wijze waarop BvL/ALS-voorzitter Reshma Mangre zelfstandig onderhandelt over de nieuwe loonreeks en niet samen met de Gezamenlijke Onderwijs Vakbonden.

Het Syndicaat stelt dat vanaf het begin duidelijk is gemaakt dat samenwerken prima is, maar dat Mangre niet de coördinator wordt. Daar blijft de vakbond volgens het bericht duidelijk over.

Advertisement

Ook over de nieuwe loonreeks wordt volgens het Syndicaat een vreemd verhaal verteld. Mangre zegt ontevreden te zijn omdat zij na de bespreking van de nieuwe loonreeks de documenten niet heeft ontvangen. Het Syndicaat noemt dit onzin.

De loonreeks is volgens het Syndicaat gezamenlijk besproken. De vakbonden zouden gezamenlijk overeenstemming hebben bereikt over de lijn die aan de regering zou worden voorgelegd.

Volgens het Syndicaat is vervolgens een deel van de presentatie

eruit gehaald en heeft de voorzitter van BvL/ALS een eigen loonreeks gemaakt, die afzonderlijk aan de regering wordt gepresenteerd. Daarbij wordt volgens de vakbond gesteld dat dit volgens de statuten zou moeten.

Advertisement

Het Syndicaat stelt dat statutaire zelfstandigheid niet betekent dat een gezamenlijke onderhandeling mag worden omgebouwd tot een eigen traject en vervolgens nog steeds als samenwerking wordt gepresenteerd.

Volgens het Syndicaat is de loonreeks van de leerkracht en niet van Mangre, FOLS, Syndicaat, DoHOS of VWPU.

Voor het Syndicaat gaat het niet meer om een inhoudelijke discussie, maar om regie en positionering. De vakbond stelt daar niet aan mee te doen. Binnen het bestuur van het Syndicaat zitten volgens de vakbond alleen leerkrachten, die zelf aan de slag moeten en weten waar de schoen wringt.

Het Syndicaat roept leerkrachten op verder te kijken

dan de mooie verhalen en na te gaan wie werkelijk het gezamenlijke belang dient. Ook worden leerkrachten opgeroepen zich niet te laten gebruiken om persoonlijke of politieke belangen overeind te houden.

Leerkrachten die lid zijn van BvL/ALS wordt gevraagd kritisch te kijken naar wie hen vertegenwoordigt. Volgens het Syndicaat is het legitieme ALS-bestuur inmiddels actief op zoek naar zijn leden.

Het Syndicaat sluit het bericht af met de boodschap: samenwerken, ja; een gezamenlijke strijd kapen, nee.

Redactie Chronos

| chronostimes | Door: Redactie