• dinsdag 01 April 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Rekenkamer wacht op verantwoording van de Staat

| starnieuws | Door: Redactie

Shaan Bhoendie, voorzitter van de Rekenkamer, overhandigt het jaarverslag 2024 aan president Chan Santokhi. (Foto: Kabinet van de President)

De Rekenkamer heeft nog geen recente begrotingsrekening of verantwoording van de Staat

ontvangen. De laatste dateert van 2021. Dit zei Shaan Bhoendie, voorzitter van de Rekenkamer, die het verslag van het dienstjaar 2024 aan president Chan Santokhi vrijdag heeft overhandigd. Het instituut heeft nu volledige mandaat en is zelf instaat om doelmatigheidsonderzoeken uit te voeren.


Het verslag behelst de activiteiten van de Rekenkamer, met daarin de bespreking van de interne organisatie en de verschillende onderzoeken die zijn uitgevoerd. Bhoendie gaf tijdens de presentatie aan waar zaken verbeterd kunnen worden en waar nog extra aandacht aan besteed moet worden. Ook stond hij stil bij de recente activiteiten van de Rekenkamer. 


In december 2024 zijn

twee rapporten uitgebracht, die gaan over de exportbevordering naar het Caribisch  gebied en het bereikbaar en betaalbaar maken van openbaar vervoer. De Rekenkamer is bezig met een onderzoeksproject over gezondheidszorg die betrekking heeft op de relatie met het Staatsziekenfonds, meldt de Communicatiedienst Suriname. 


President Santokhi gaf aan dat het verslag in regeringsverband doorgenomen zal worden. Het zal gedeeld worden met alle ministers zodat zij hun commentaar erop kunnen loslaten. Het staatshoofd vroeg aan de Rekenkamer om goed te volgen welke wetten er allemaal goedgekeurd worden in het parlement. “In de afgelopen jaren zijn er door deze regering veel wetten aangeboden en behandeld in DNA. Ze zijn veel als het gaat om hervormingen, zoals de Public Sector Reform en het nieuw Burgerlijk Wetboek. Maar ook als het gaat om parastatale bedrijven. Het regeerbeleid is goedgekeurd om heel wat af te stoten".

Hij vroeg ook om te kijken naar het proces rond de verkiezingen. “Step by step komen we dichter bij het doel om zaken transparanter te maken binnen de overheid met digitalisering. We moeten af van de bureaucratie, wat veel irritatie creëert en leidt tot onvriendelijk gedrag en aantasting van je integriteit”, zegt de president. 

| starnieuws | Door: Redactie