• woensdag 11 June 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Quincy Promes wil terug naar Nederland en een deal maken met justitie

| waterkant | Door: Redactie

Voetballer Quincy Promes die veroordeeld is voor het neersteken van zijn neef en betrokkenheid bij grootschalige cocaïnehandel, heeft laten weten dat hij graag terugkeert naar Nederland vanuit Dubai waar hij nu verblijft.

Promes wil een deal met justitie en uiteindelijk een straf uitzitten in Nederland. Hij is bereid om aanwezig te zijn in Nederland bij de behandeling van zijn zaak in hoger beroep, op voorwaarde dat hij niet wordt aangehouden en opgesloten en dat hij kan blijven voetballen.

Dat liet de voetballer gisteren weten via RTL Boulevard.

Promes werd, terwijl hij in Rusland voetbalde, in 2023 bij verstek tot 18 maanden gevangenisstraf veroordeeld

wegens zware mishandeling van zijn neef. De rechter veroordeelde hem op 14 februari 2024 opnieuw bij verstek tot zes jaar cel voor drugshandel.

Hij werd op 29 februari 2024 aangehouden op het vliegveld van Dubai. Nadat er aanvankelijk geruchten gingen dat hij naar Rusland terug zou mogen keren, werd hij op 13 maart door de autoriteiten van de Emiraten gearresteerd. Dit op verzoek van het Nederlandse Openbaar Ministerie, dat de uitlevering van Promes zal vragen.

In mei dat jaar kwam hij daar onder voorwaarden vrij.

| waterkant | Door: Redactie