President Chan Santokhi met de commissieleden. Rechts van hem voorzitter Hakiem Lalmahomed. (Foto: Kabinet van de President)
President Chan Santokhi wil de SRD 800 aan scholieren eind van deze maand nog uitbetalen. Daarvoor is vrijdag de presidentiële werkgroep “Uitvoering Studententoelage SRD 800” ingesteld. Hakiem Lalmahomed, die ook kandidaat is van de VHP, is voorzitter van de werkgroep en hij zal samen met 10 andere leden voorstellen uitwerken ter uitvoering van de beleidsmaatregel.
President Santokhi benadrukte dat deze beleidsmaatregel van de regering zo snel mogelijk uitgevoerd moet worden. Het vereist volgens hem wel een gedegen voorbereiding met meerdere stakeholders. Daarom heeft hij al de stakeholders in een team bij elkaar gebracht om de uitvoering goed voor te bereiden.
Het staatshoofd wees het team op een efficiënte werkwijze en af te zien van de
bureaucratie, meldt de Communicatiedienst Suriname. “De bureaucratie levert veel vertraging op. Dit kan soms functioneel zijn, maar ook destructief”, legde de president uit. Met een ‘out-of-the-box’ benadering kunnen alle inzichten bij elkaar meegenomen worden en zorg gedragen dat deze maatregel ‘as quick as possible’ uitgevoerd kan worden.
De toelage van SRD 800 is bedoeld voor scholieren vanaf 18 jaar. President zegt dat deze tegemoetkoming ervoor moet zorg dragen dat studenten de school niet verlaten, maar beter gemotiveerd zijn om deze te bezoeken. Hiermee kunnen ze zelf een broodje, busgeld of andere studiekosten dekken. “Ouders kunnen wat meer geld overhouden om andere dingen thuis te doen. Ik weet dat er hierna veel vragen zullen loskomen over welke scholen, waarom alleen 18 jaar, werkende studenten, studenten die 28 jaar oud zijn en of welke categorieën, maar ook vragen hoe deze maatregel uitgevoerd zal worden; is er een registratie en of beoordelingssysteem, en is het via een bankaccount.”