
Pinautomaat gemanipuleerd, verborgen camera en kaartlezer onderschepten pincodes
| starnieuws | Door: Redactie
Criminelen hebben een pinautomaat digitaal gemanipuleerd om pincodes van rekeninghouders te onderscheppen en vervolgens geld van hun rekeningen op te nemen. De fraude kwam aan het licht nadat een medewerker van Banking
Politiewoordvoerder Michel Elskamp bevestigt dit voorval tegenover Starnieuws. De daders hebben een verborgen camera aangebracht aan de bovenkant van het display van de automaat. De camera was onzichtbaar weggewerkt achter een plaat en was voorzien van een geheugenkaart waarop de ingevoerde pincodes werden opgeslagen.
De fraude beperkte zich niet tot het filmen van pincodes. In de kaartsleuf van de automaat was bovendien een zogeheten ‘card reader’ geplaatst. Dit apparaat leest de gegevens van een ingevoerde pinpas en maakt het mogelijk om een valse pinpas te produceren. In combinatie met de opgenomen pincodes konden criminelen
De manipulatie werd ontdekt toen een medewerker van B-NETS, het bedrijf dat belast is met het beheer van betaal- en geldopnamesystemen via pinpassen en ATM’s, merkte dat er iets niet klopte aan de automaat. Bij inspectie verwijderde hij de plaat aan de bovenzijde van het scherm en trof daar de verborgen camera aan, compleet met opslagmedium.
De medewerker heeft direct aangifte gedaan bij Politiepost van het resort Livorno, die de zaak inmiddels in onderzoek heeft. De politie moet vaststellen wie verantwoordelijk is voor de manipulatie en hoeveel rekeninghouders mogelijk zijn benadeeld.
| starnieuws | Door: Redactie



































