
Pawiroredjo: SZF-geklungel door falende controlemechanismen
| suriname herald | Door: Redactie
NPS-assembleelid Jerrel Pawiroredjo stelt dat het geklungel bij het Staatsziekenfonds (SZF) het resultaat is van falende controlemechanismen. Volgens hem hebben bestuurders in de afgelopen jaren veel macht naar zich toegetrokken, waardoor zaken hebben kunnen plaatsvinden die niet correct waren.
Hoewel het volgens hem geen kwestie van vandaag of gisteren is, is er nooit paal en perk gesteld aan dergelijke praktijken. “Het kan zo niet langer,” zegt Pawiroredjo. Hij geeft aan blij te zijn met het ingrijpen van de regering, maar benadrukt dat alles volledig moet worden blootgelegd en dat herhaling moet worden voorkomen.
In gesprek met Radio ABC stelt het
Over de dienstverlening van het SZF merkt Pawiroredjo op dat het fonds circa 80 procent van de zorg in Suriname financiert. Tegelijkertijd is het volgens hem ook slachtoffer van de financiële tekorten binnen de zorgsector.
Het SZF begon in de jaren tachtig als ziekenfonds voor ambtenaren, maar stelde zich later ook open voor vrijwillig verzekerden. Daardoor is het zich volgens hem gaan gedragen als een verzekeringsmaatschappij. In dat geval zou het onder toezicht van de Centrale
Verder merkt de NPS’er op dat het nooit de bedoeling kan zijn geweest dat het SZF huisartsenposten en apotheken zou opzetten. Hij vindt dat het fonds moet terugkeren naar zijn kernverantwoordelijkheden. Ook plaatst hij vraagtekens bij het personeelsbestand van meer dan 500 medewerkers en hoe dit zich verhoudt tot de inkomsten.
Pawiroredjo benadrukt dat het SZF niet gebruikt mag worden als opvangbak voor politieke loyalisten. Wat zich bij het fonds heeft afgespeeld, noemt hij teleurstellend.
| suriname herald | Door: Redactie




































