• vrijdag 21 November 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

IDB-TOPMAN VOERT OVERLEG MET PRESIDENT SIMONS OVER VERSTERKING SURINAAMSE ONDERWIJSSECTOR

| united news | Door: Redactie

Foto: president Jennifer Geerlings-Simons en Anton Edmunds, General Manager van de IDB voor het Caribisch gebied.

De Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB) ziet ruimte om de samenwerking met Suriname te verdiepen, vooral op het terrein van onderwijs.

Tijdens een gesprek op 20 november 2025 op het Kabinet van de President besprak Anton Edmunds, General Manager van de IDB voor het Caribisch gebied, met president Jennifer Geerlings-Simons hoe lopende programma’s beter kunnen aansluiten op de nationale prioriteiten. Daarbij stond één thema centraal: de dringende noodzaak om de onderwijssector te moderniseren en de resultaten structureel te verbeteren.

President Simons benadrukte dat onderwijs voor haar regering de hoogste

prioriteit heeft. Zij wees op de noodzaak om de kwaliteit van het onderwijs te verhogen en om goed geschoolde leraren, moderne leermiddelen en ondersteunende diensten in het hele land toegankelijk te maken.

Ook vaardigheidstrainingen en toekomstgerichte opleidingen moeten volgens haar steviger worden ingebed in het nationale onderwijssysteem. Verschillende projecten die dit moeten ondersteunen, genieten volgens het staatshoofd “bijzondere prioriteit”.

Een belangrijk aandachtspunt vormt volgens Simons het verhogen van het afstudeerpercentage. Edmunds erkende dat dit een structurele uitdaging is die niet alleen Suriname treft, maar het hele Caribisch gebied. Hij onderstreepte dat de president expliciet wees op het binnenland, waar de kloof in

onderwijskansen nog altijd groot is. Hoewel IDB-programma’s zich traditioneel richten op stedelijke regio’s, maakte Simons volgens Edmunds duidelijk dat “Suriname meer is dan alleen de steden” en dat alle regio’s in gelijke mate moeten worden meegenomen in de nationale onderwijsagenda.

Edmunds stelde dat de IDB bereid is de samenwerking met de regering verder te intensiveren. Een nauwere afstemming kan ertoe leiden dat programma’s niet alleen een bredere reikwijdte krijgen, maar ook strategisch nauwkeuriger aansluiten bij de prioriteiten die de president heeft uitgezet.

UNITEDNEWS

 

| united news | Door: Redactie