
Gajadien vraagt PG onderzoek naar onbevoegde beslissingen en corruptie bij BBS
| starnieuws | Door: Redactie
VHP-parlementariër Asiskumar Gajadien heeft procureur-generaal Garcia Paraghsingh in een brief verzocht een strafrechtelijk onderzoek te starten naar vermeende onregelmatigheden bij recente bevorderingen binnen de Beveiligings- en Bijstandsdienst Suriname (BBS). Volgens Gajadien zijn er ernstige aanwijzingen dat wettelijke voorschriften zijn geschonden, besluiten onbevoegd zijn genomen en mogelijk sprake is van corruptieve handelingen.
Het verzoek van de parlementariër is gebaseerd op een uitvoerig schrijven van drie beveiligingsinspecteurs 1e klasse, die al sinds september tevergeefs proberen de kwestie onder de aandacht van de bevoegde autoriteiten te
De inspecteurs stellen dat twee functionarissen in mei 2025 zijn bevorderd zonder dat zij ooit de vereiste rangen van beveiligingsinspecteur 3e en 2e klasse hebben doorlopen. Daarmee zouden de bevorderingen in strijd zijn met artikel 17 van het Reglement BBS, waarin de loopbaanvereisten zijn vastgelegd.
Daarnaast zou het besluit niet zijn voorzien van het wettelijk verplichte oordeel van de president van de Republiek Suriname, wat volgens Gajadien duidt op onbevoegd genomen besluiten.
In de documenten die de parlementariër ontving, wordt ook gewezen op mogelijke overtredingen van artikel 13 van de Wet Anti-Corruptie. De inspecteurs spreken van aanwijzingen voor onrechtmatige bevoordeling, misbruik van staatsmiddelen en belangenverstrengeling. Gajadien noemt deze elementen in zijn brief en vraagt specifiek om verificatie hiervan in een strafrechtelijk onderzoek.
Volgens de
Gajadien vraagt de procureur-generaal om onder andere:
de totstandkoming van de beschikkingen JP 25-004154 en JP 25-104150 te onderzoeken;
na te gaan of artikel 13 van de Anti-Corruptiewet is overtreden;
vast te stellen of een intern onderzoek bewust is tegengehouden;
en zo nodig passende maatregelen te treffen.
Volgens de parlementariër heeft het uitblijven van intern optreden de kwestie een “bijzonder ernstig karakter” gegeven. Hij benadrukt dat het voor het vertrouwen in de rechtsstaat noodzakelijk is dat het OM de zaak onafhankelijk onderzoekt.
| starnieuws | Door: Redactie



































