• woensdag 12 February 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

DNA, Vereniging voor Rechtsvergelijking Nederland en Open Universiteit houden symposium

| abc-Suriname | Door: Redactie

Op donderdag 6 februari 2025 vind in De Nationale Assemblée een symposium plaats met als onderwerp: “70 jaar Statuut voor het Koninkrijk der Nederlanden, 50 jaar onafhankelijkheid Suriname, inwerkingtreding Nieuw Burgerlijk Wetboek: Reflectie en Toekomst”.

Dit symposium wordt georganiseerd in samenwerking met de Vereniging voor Rechtsvergelijking Nederland en Chequita Akkal-Ramautar van de Open Universiteit. Sprekers uit zowel Nederland als Suriname leveren een bijdrage.

Dit symposium biedt een unieke gelegenheid om het Statuut voor het Koninkrijk der Nederlanden en 50 jaar onafhankelijkheid van Suriname te herdenken, te evalueren en ideeën voor een versterkte samenwerking tussen beide landen vorm te geven voor de

toekomst. Hoewel Suriname op 25 november 1975 onafhankelijk werd, blijft de gezamenlijke geschiedenis en de ontwikkeling van het Statuut van belang voor de relaties binnen het voormalige en huidige Koninkrijk.

Het doel is om te leren van elkaars ervaringen, een visie ontwikkelen voor samenwerking en inspiratie te vinden in gedeelde waarden en ambities. Daarom worden de ervaringen van Curaçao en Aruba in dit kader ook meegenomen tijdens dit symposium.

Waarom in Suriname?

| abc-Suriname | Door: Redactie