
Bestuur Campus Village zet in op herstel na inventarisatie
| cds | Door: Redactie
Het nieuwe bestuur van de Stichting Student Housing Campus Village (SSHCV) heeft na zijn aantreden per 1 november 2025 een omvangrijke inventarisatie uitgevoerd. Wat daarbij is aangetroffen, blijkt volgens bestuursvoorzitter Megan Griffith veel ernstiger dan werd verwacht. In een interview met de Communicatie Dienst Suriname (CDS) op vrijdag 13 februari 2026 stelt Griffith dat er sprake is van aanzienlijk achterstallig onderhoud.
Met name de campusfaciliteiten verkeren in erbarmelijke staat. De wasserij, keukens en bijbehorende machines zijn grotendeels defect. “De wasserij telt 33 industriële machines en daarvan werken er ongeveer twee. En die werken niet eens naar behoren. Van alle machines
Studenten worden waar mogelijk verplaatst naar kamers die in betere staat verkeren, terwijl de inventarisatie voortduurt. Op dit moment verblijven ongeveer 340 studenten op de campus. Door de huidige situatie is er weinig ruimte voor nieuwe bewoners. “De capaciteit die wij hebben is net genoeg voor de studenten die in een minder mooie kamer
De stichting is voornemens fondsen aan te trekken en doet daarom nadrukkelijk een beroep op de regering en parastatale bedrijven. “We kunnen het niet alleen. Wanneer de brieven straks de deur uit zullen gaan, hoop ik dat men die zal honoreren”, stelt Griffith. Prioriteit ligt momenteel bij de algehele leefomstandigheid van de student, verlichting, bewaking en de algemene staat van de gebouwen. Het bestuur streeft naar een gezondere, hygiënische en veilige campus tegen het einde van zijn zittingsperiode. “We zijn al mooi ver gevorderd. Van het jaar zelf zal u wel wat vernemen”, aldus de bestuursvoorzitter.
Zij doet een oproep op de samenleving om te ondersteunen. Er zijn reeds brieven verstuurd voor sponsoring van kleine middelen. Ook richt Griffith zich tot huidige en toekomstige studenten met een duidelijke boodschap om zorgvuldig en respectvol om te gaan met de spullen. “Er is heel veel geïnvesteerd. Maar doordat zoveel is vernield, is het vermorsen van geld. Niet jij alleen maakt er gebruik van, maar ook de mensen die na jou komen.” De bestuursvoorzitter benadrukt dat indien het zo door blijft gaan, de campus zal ophouden te bestaan. “Studenten die nu op de wachtlijst staan, zullen nog langer moeten wachten. Dat zorgt voor nog meer stress en belemmert hun studie”, voegt ze eraan toe.
| cds | Door: Redactie




































