
Aanhouding directeur Directoraat Veeteelt wegens vermoedelijke verduistering en oplichting
| KPS | Door: Redactie
De politie heeft op dinsdag 4 november 2025 de 48-jarige A.C., directeur van het directoraat Veeteelt van het Ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV), aangehouden. De aanhouding werd verricht door de Unit Strafzaken van het politiebureau Herman E. Gooding.
Op zaterdag 18 oktober 2025 is door of namens het Ministerie van LVV aangifte gedaan van verduistering van honderd (100) schapen en runderen, een graafmachine, een tractor en een ATV, alle toebehorende aan de Staat.Uit het voorlopige onderzoek is naar voren gekomen dat de verdachte in zijn functie als directeur Veeteelt vanaf februari 2022 zonder opdracht of voorafgaande toestemming van
Daarnaast kwam naar voren dat de verdachte de staatsboerderij vermoedelijk zonder toestemming heeft verhuurd.Voorts bestaat het vermoeden dat A.C. heeft gepoogd de Staat op te lichten voor een bedrag van SRD 86 miljoen. Dit zou zijn gedaan door frauduleus zijn handtekening te plaatsen op een prestatieverklaring voor de levering van runderen uit Brazilië, terwijl de dieren niet waren geleverd. Hierdoor stond het Ministerie van Financiën op het punt het bedrag van SRD
Bij een doorzoeking in de woning van de verdachte werd een geldtrommel aangetroffen met daarin een groot bedrag aan contanten in Amerikaanse dollars (US$) en euro’s. Dit geld werd in beslaggenomen door de politie.
A.C. is na voorgeleiding bij een hulpofficier, en na overleg met een officier van justitie, in het belang van het onderzoek in verzekering gesteld.
Het verdere onderzoek is in handen van de Unit Strafzaken van het politiebureau Herman E. Gooding.
| KPS | Door: Redactie



































