• donderdag 09 July 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname
Vwo noteert 50,2 procent direct geslaagden

Vwo noteert 50,2 procent direct geslaagden

| suriname herald | Door: Redactie

Bij de openbare en bijzondere vwo-scholen is de helft van de kandidaten voorlopig direct geslaagd. Van de 1290 kandidaten behaalden 647 leerlingen direct het eindresultaat, terwijl 370 kandidaten nog herexamen mogen doen.

De voorlopige vwo-resultaten over het schooljaar 2025-2026 laten zien dat bij de openbare en bijzondere vwo-scholen 50,2 procent van de kandidaten direct is geslaagd. In totaal namen 1290 kandidaten deel aan het examen.

Van deze groep zijn 647 kandidaten geslaagd. Verder zijn 197 kandidaten afgewezen, wat neerkomt op 15,3 procent. Nog eens 370 kandidaten, oftewel 28,7 procent, mogen herexamen doen. Daarnaast moeten 57 kandidaten een inhaalexamen maken en hebben 19 kandidaten zich teruggetrokken.

Het dag-vwo presteert sterker dan het avond-vwo. Bij het dag-vwo namen 1233 kandidaten deel. Daarvan zijn 629 kandidaten direct geslaagd, goed voor 51,0 procent. Bij het avond-vwo deden 57 kandidaten mee, van wie 18 direct zijn geslaagd. Dat is 31,6 procent.

Binnen de openbare en

bijzondere vwo-scholen staat VOS Scholengemeenschap Tamanredjo bovenaan met 75,0 procent direct geslaagden. Scholengemeenschap Para volgt met 66,7 procent en Scholengemeenschap Maho met 65,9 procent.

De Algemene Middelbare School noteert 37,2 procent direct geslaagden. Het E.P. Meyer Lyceum komt uit op 40,8 procent.

| suriname herald | Door: Redactie