
Vuil, verstopte kokers en wateroverlast: dc Budike vraagt burgers om verantwoordelijkheid te nemen
| suriname herald | Door: Redactie
Samenwerking tussen overheid en burgers is volgens districtscommissaris (dc) Marlon Budike van Paramaribo-Noord noodzakelijk om de stad schoon en leefbaar te houden. Volgens de dc blijft zwerfvuil op straat een van de grootste problemen in het district. Budike benadrukt dat de Vuilophaaldienst twee keer per week langskomt in de wijken.
Bewoners moeten daar volgens hem beter gebruik van maken. “Maak er gebruik van. Soms moet je herhalen, want je ruimt vandaag op en morgen is er weer vuil. Maar het is nu wel wat minder geworden,” zegt de burgervader in gesprek met de Communicatiedienst Suriname (CDS).
Wonen en
“Bijna elke straat heeft een bedrijf. Dus we moeten ook bewustwording brengen.
Budike geeft aan dat het district zelf geen machinepark heeft en dus afhankelijk is van ondersteuning om projecten uit te voeren.
Aanpak van vuil en slechte
“Wij zitten in Noord met wateroverlast, dus daar ben ik direct
Verstopte kokers en slecht onderhoud Volgens Budike speelt ook achterstallig
Vaak blijken kokers bij inritten verstopt te zijn, terwijl inspectieputten regelmatig zijn afgedekt of zelfs niet meer te vinden zijn. De districtscommissaris roept burgers daarom op zich te houden aan de vergunningsvoorwaarden.
Kokers die niet voldoen aan de regels kunnen volgens hem door de autoriteiten worden verwijderd om een betere doorstroming van water mogelijk te maken. Ook komt het volgens Budike voor dat regenwater vanaf daken en erven rechtstreeks op straat wordt afgevoerd, wat verzakkingen kan veroorzaken.
Voorbereiding op regenperiode Met de
De districtscommissaris denkt onder meer aan het plaatsen van extra pompemalen om water sneller af te voeren. Daarnaast wordt onderzocht waar duikers niet correct zijn geplaatst en
Budike doet een beroep op bewoners en ondernemers om actief mee te werken aan oplossingen. Volgens hem is samenwerking met de gemeenschap essentieel. “Burgers kunnen altijd bij mij terecht met hun klacht,” zegt de districtscommissaris. Volgens hem blijft zelfwerkzaamheid van bewoners een belangrijke factor om
| suriname herald | Door: Redactie




































