
SURINAME SCHRIJFT GESCHIEDENIS MET ZEGE OP EL SALVADOR EN PAKT KOPPOSITIE IN WK-POULE
| united news | Door: Redactie
Bron: Barron’s
Suriname heeft maandagavond in San Salvador voor een historische stunt gezorgd in de WK-kwalificatie.
Natio won met 2-1 van El Salvador, de eerste overwinning op de Centraal-Amerikanen sinds 1968, en klimt daarmee naar de eerste plaats in Groep A van de laatste CONCACAF-kwalificatieronde.
Balker breekt de ban, Klas beslist
De ploeg van bondscoach Stanley Menzo begon met lef en kwam al in de twaalfde minuut op voorsprong via Radinio Balker, de bij Huddersfield Town spelende verdediger die een kopbal langs de Salvadoriaanse doelman werkte. Even leek El Salvador in de 29ste minuut langszij te komen via Brayan Gil, maar zijn treffer werd
De gelijkmaker viel alsnog in de 73ste minuut, al kwam die uit onverwachte hoek: een eigen doelpunt van Surinaams verdediger Anfernee Dijksteel. Toch liet Suriname zich niet van de wijs brengen. In de 81ste minuut besliste middenvelder Dhoraso Klas de wedstrijd met een fraai schot in de rechterhoek, goed voor de bevrijdende 2-1.
De slotfase was zenuwslopend, met zes minuten extra tijd waarin El Salvador alles op de aanval gooide. Doelman Etienne Vaessen hield Suriname echter overeind met enkele cruciale reddingen.
Koploper met historische kans
Dankzij de zege heeft Suriname na twee wedstrijden vier punten, na eerder een
De groepsindeling kreeg dit jaar een ander karakter omdat Mexico, Canada en de Verenigde Staten als gastlanden al verzekerd zijn van deelname aan het WK van 2026. Daardoor blijven slechts drie rechtstreekse tickets over in de regio. Alleen de groepswinnaar gaat direct naar het eindtoernooi, terwijl de nummers twee een play-off moeten spelen tegen landen uit andere confederaties.
Menzo: “Karakter getoond”
Bondscoach Menzo benadrukte na afloop het mentale belang van de overwinning: “De jongens hebben vandaag karakter getoond. Dit zijn de wedstrijden waarin je laat zien waarvoor je het doet. We gaan alles geven om dit vol te houden tot het einde.”
Voor Suriname lonkt daarmee een unieke kans. Nooit eerder wist het land zich te plaatsen voor een WK. Als Natio deze lijn kan doortrekken, ligt een historische deelname in 2026 plots binnen handbereik.
UNITEDNEWS
| united news | Door: Redactie