• zaterdag 22 August 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Mathoera dringt aan op spoedige beëdiging en installatie van 15 nieuwe rechters

| waterkant | Door: Redactie

VHP-parlementariër Krishna Mathoera wil van de regering weten wanneer de 15 kandidaat-rechters, die hun RAIO-opleiding inmiddels hebben afgerond, daadwerkelijk kunnen worden beëdigd en geïnstalleerd. Volgens haar is snelle invulling nodig om de lange duur van rechtszaken terug te dringen.

Volgens de politica heeft president Jennifer Simons recent op een persconferentie aangegeven dat rechtszaken te lang duren, mede vanwege het tekort aan rechters.

“Zij zijn natuurlijk bereid en competent om recht te spreken. Wanneer denkt de minister van Justitie en Veiligheid dat deze rechters door de president beëdigd en door het Hof geïnstalleerd kunnen worden? Zijn de voorstellen al gedaan aan de Raad van Ministers en zijn de stukken al goedgekeurd?

Wanneer kunnen we verwachten dat deze rechters inderdaad een aanvang kunnen maken met het werk?”, zei Mathoera donderdag in De Nationale Assemblee (DNA). Deze 15 kandidaat-rechters hebben reeds in juni hun certificaat in ontvangst genomen. De afgestudeerden doorliepen een intensief traject met

theorie, stages en praktijkervaring.

Volgens de RAIO-Raad gaat het om de grootste geslaagde lichting tot nu toe. De RAIO-opleiding bestond uit een combinatie van theoretisch onderwijs en praktijkervaring. De deelnemers liepen stage bij onder meer de griffie, advocatenkantoren en het Hof van Justitie. Een deel van de colleges werd verzorgd door docenten en hoogleraren uit Nederland, in samenwerking met Surinaamse deskundigen.

Mathoera vindt dat de beëdiging en installatie van deze rechters het leed van het volk, dat lang wacht op uitspraken, zullen helpen verlichten.

| waterkant | Door: Redactie