
Supermarkten gewaarschuwd na vondst vervallen producten en te hoge prijzen
| suriname herald | Door: Redactie
De Economische Controle Dienst (ECD) van het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) heeft tijdens winkelcontroles verschillende overtredingen vastgesteld. Daarbij werden onder meer vervallen producten op de schappen aangetroffen en prijsopdrijving geconstateerd.
De controles vonden plaats in de periode 2 tot en met 6 maart 2026 bij diverse supermarkten.
Vervallen producten verwijderd Tijdens de inspecties trof de ECD meerdere vervallen producten aan, die direct uit de schappen zijn verwijderd. Het ging onder meer om orgade van het merk Alma, Reeva-noedels, Kent Cream, Tang-stroop, Chinees poeder, flessen essence, Windy-oplosstroop, blomsoda, cornflakes, Tipco-sinaasappelsap, Rashida-stroop en XXL-wafels.
Voor deze overtredingen
Problemen bij prijscontrole De ECD moest ook optreden tegen winkeliers die geen inkoopbonnen konden overleggen tijdens prijscontroles. Zij kregen een waarschuwing dat bij een volgende controle producten in beslag kunnen worden genomen als de bonnen opnieuw ontbreken.
Daarnaast bleek bij een supermarkt aan de Indira Gandhiweg dat de prijzen van suiker en knoflook hoger waren dan de door het ministerie vastgestelde prijzen. Ook bij een andere winkel aan dezelfde weg werd vastgesteld dat de prijs van babyvoeding (Nutrilon) boven
Oproep aan winkeliers en consumenten Het ministerie van Economische Zaken roept winkeliers op om volledig mee te werken aan de controles van de ECD en zich te houden aan de geldende wet- en regelgeving.
Ook de samenleving wordt gevraagd om vermoedens van prijsopdrijving of smokkel te melden. Klachten kunnen worden doorgegeven via het WhatsApp-nummer +597 8530915 of telefonisch via 483949.
| suriname herald | Door: Redactie




































