• woensdag 11 March 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname
Simons: “Als het goed gaat met vrouwen, gaat het goed met de samenleving”

Simons: “Als het goed gaat met vrouwen, gaat het goed met de samenleving”

| suriname herald | Door: Redactie

President Jennifer Simons heeft alle Surinaamse vrouwen gefeliciteerd in verband met Internationale Vrouwendag op 8 maart. Het staatshoofd sprak haar boodschap uit tijdens de regeringspersconferentie van vrijdag 6 maart 2026. Simons moedigde vrouwen aan om hun doelen na te streven en benadrukte het belang van hun rol in de samenleving.

“Ik feliciteer alle vrouwen die achter hun doelen kunnen aangaan en ik denk dat het belangrijk is dat wij met elkaar aan die samenleving bouwen,” zei de president.

Vooruitgang, maar ook uitdagingen Volgens Simons zijn er in Suriname mogelijkheden voor vrouwen om zich verder te ontwikkelen, maar moeten daarvoor wel

de juiste voorwaarden worden gecreëerd.

“We weten dat in ons land – zeker voor onze vrouwen – lang nog niet alles rozengeur en maneschijn is. Aan de andere kant is er veel vooruitgang geboekt, in elk geval juridisch en qua onderwijs,” aldus het staatshoofd.

Rol van overheid De president benadrukte dat de overheid een belangrijke taak heeft om ervoor te zorgen dat vrouwen hun doelen kunnen bereiken. “Als het goed gaat met vrouwen, gaat het goed met hun kinderen. Dus het is heel belangrijk dat wij ervoor zorgen dat het goed gaat met onze vrouwen,” zei Simons.

Verantwoordelijkheid van mannen

en vrouwen Volgens het staatshoofd ligt de verantwoordelijkheid voor een sterke samenleving niet alleen bij vrouwen, maar ook bij mannen.

“Voor de mannen betekent het dat je ervoor moet zorgen dat het leven van vrouwen in orde is, want dan is dat van jou ook in orde,” stelde Simons. Tegelijkertijd riep zij vrouwen op om ook oog te hebben voor het welzijn van mannen binnen de samenleving.

“Voor de vrouwen betekent het dat wij ook in de gaten moeten houden hoe het met onze mannen, zonen en vaders gaat, zodat wij gezamenlijk een sterke samenleving kunnen gaan vormen,” aldus de president.

| suriname herald | Door: Redactie