
Obductierapport: overleden goudzoekers niet door kogels geraakt
| starnieuws | Door: Redactie
De twee illegale goudzoekers die zijn omgekomen tijdens een optreden van de taskforce in een goudmijn van Zijin Mining, zijn volgens het obductierapport niet door kogels gedood. De mannen zijn overleden aan ernstig hoofd- en hersenletsel, veroorzaakt door een val van grote hoogte. Het obductierapport kwam tijdens de persconferentie van het Korps Politie Suriname binnen en werd deels voorgelezen door commandant Regio Midden Sharveen Koelfat.
Volgens Koelfat heeft de patholoog-anatoom onderzoek gedaan naar mogelijke
De politie benadrukte daarnaast dat goud of gesteenten die mogelijk goud bevatten niet door leden van de taskforce kunnen worden meegenomen. Volgens Koelfat worden dergelijke materialen op de locatie achtergelaten en worden taskforceleden bij het verlaten van het concessiegebied gecontroleerd door de beveiliging van het bedrijf.
De politie stelt verder dat de taskforce slechts in uitzonderlijke gevallen schoten lost tijdens ontruimingsacties. Volgens de politie slaan illegale goudzoekers vaak op de vlucht zodra de taskforce in beeld komt, waarbij zij gevaarlijke routes nemen, zoals het beklimmen van steile hoogtes, rennen langs scherpe rotsen of springen in water met zware rugzakken gevuld met gesteenten. Ook wordt aangehaald dat illegale goudzoekers via sociale media regelmatig beelden delen van hun activiteiten in goudmijnen, waarbij soms schoten worden gelost en kreten als “war to the police” worden geroepen.
In korte tijd zijn volgens de politie inmiddels vier illegale goudzoekers om het leven gekomen.
| starnieuws | Door: Redactie




































