
Nieuwe loonreeks: verpleegkundigen eind november naar US$ 700 tot US$ 1.000
| chronostimes | Door: Redactie
De regering voert een nieuwe loonreeks voor zorgwerkers in om de braindrain in de gezondheidssector tegen te gaan en de waardering voor verpleegkundigen te vergroten. Dit laat minister André Misiekaba van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid (VWA) dinsdag 15 september 2026 weten in gesprek met de Communicatie Dienst Suriname (CDS).
De bewindsman benadrukt dat met name gespecialiseerde verpleegkundigen dringend behouden moeten worden. De nieuwe loonreeks moet ertoe leiden dat verpleegkundigen eind november tussen de US$ 700 en US$ 1.000 per maand verdienen.
AdvertisementMet de aanpassing zal het inkomen van de zorgwerkers volgens de bewindsman aanzienlijk hoger liggen dan wat deze groep momenteel verdient. De verhoging wordt gefaseerd ingevoerd, via onder meer hogere overbruggingstoelagen en het bruteren daarvan in november. Bovenop het nieuwe loon komen onder andere middag-, wacht- en vervoerstoelagen en overuren.
Om
De bewindsman schetst de ernst van de braindrain binnen de gezondheidssector. Tussen 2019 en 2025 zijn volgens hem bijkans duizend verpleegkundigen vertrokken. Het gaat onder meer om verpleegkundigen in de neonatale zorg, intensive care en operatiekamers. Deze mensen zijn volgens Misiekaba bijna onvervangbaar. De regering wil daarom alles doen om de braindrain te stoppen.
AdvertisementDe loonreeks noemt de minister één stap, maar wel een belangrijke stap in de herwaardering van zorgwerkers.
Ook wordt differentiatie aangebracht op basis van opleiding en verantwoordelijkheden. Naarmate zorgwerkers hoger zijn opgeleid, loopt ook het loon op, van ondersteunende diensten en verpleegassistenten tot
Vanaf oktober moet samen met Nederland een programma starten waarbij binnen een jaar 175 verpleegkundigen worden opgeleid tot gespecialiseerde krachten. Ook wordt gewerkt aan bredere samenwerking om de opleidingscapaciteit van het Elsje Finck-Sanichar College COVAB verder te versterken.
De regering wil volgens minister Misiekaba ervoor zorgen dat de verpleegkundigen die zijn gebleven, niet vertrekken en dat verpleegkundigen die zijn vertrokken, kunnen terugkomen.
| chronostimes | Door: Redactie



































