• zaterdag 02 May 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname
Misiekaba: Chikungunya-aanpak heeft niet gefaald

Misiekaba: Chikungunya-aanpak heeft niet gefaald

| starnieuws | Door: Redactie

Minister André Misiekaba beantwoordt vragen in DNA.
Minister André Misiekaba van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid ontkent dat de regering heeft gefaald bij de aanpak van de chikungunya-uitbraak. In De Nationale Assemblee stelde
hij gisteren dat het ministerie vanaf het eerste vastgestelde geval heeft gehandeld op basis van een plan met vijf pijlers: coördinatie, surveillance, klinisch management, vectorbestrijding en risicocommunicatie.


De minister voerde aan dat niet slechts is gewacht op donaties van chemicaliën. Er is tegelijkertijd steun gevraagd aan bevriende naties en
via het strategisch fonds van de PAHO een bestelling geplaatst voor specifieke bestrijdingsmiddelen. Barbados doneerde eerder acht vaten larviciden, terwijl Brazilië insecticiden heeft geleverd en ook deskundigen heeft gestuurd om Surinaamse teams te begeleiden.

Misiekaba gaf aan dat inmiddels verschillende ziekenhuizen zijn bespoten, waaronder het St. Vincentius Ziekenhuis, Academisch
Ziekenhuis Paramaribo, Mungra Medisch Centrum en het Diakonessenhuis. De overige zorginstellingen worden de komende dagen behandeld.

Per 29 april zijn 7.371 samples geregistreerd, waarvan 6.504 zijn getest. Daarvan waren 3.321 positief, een percentage van ongeveer 51 procent. Volgens de minister lijkt de curve richting daling te gaan, maar hij
wil de komende weken afwachten voordat daarover definitieve conclusies worden getrokken. De bewindsman erkende wel dat de publieksvoorlichting en het ophalen van grofvuil beter kunnen.

| starnieuws | Door: Redactie