• woensdag 13 May 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname
Kirti Ramautar schrijft geschiedenis als eerste vrouwelijke voorzitter van CUS

Kirti Ramautar schrijft geschiedenis als eerste vrouwelijke voorzitter van CUS

| suriname herald | Door: Redactie

De Culturele Unie Suriname (CUS) heeft voor het eerst in haar bestaan een vrouwelijke voorzitter. Tijdens de Algemene Ledenvergadering (ALV) van maandag 4 mei 2026, waarbij bestuursverkiezingen plaatsvonden, is Kirti Ramautar bij acclamatie gekozen tot nieuwe voorzitter van de organisatie.

Ramautar is al veertien jaar actief binnen de CUS en

leverde daarnaast bijdragen aan diverse sociaal-culturele organisaties. Met haar verkiezing neemt zij het voorzitterschap over van Aniel Manurat, die de organisatie gedurende veertien jaar heeft geleid.

De symbolische overdracht van de voorzittershamer vond plaats tijdens de vergadering. In zijn dankwoord gaf Manurat aan dat hij de CUS altijd een warm

hart heeft toegedragen en zich jarenlang met volle toewijding heeft ingezet voor de ontwikkeling van de organisatie. Volgens hem is de positie waarin de CUS zich vandaag bevindt het resultaat van gezamenlijke inspanningen van het bestuur.

Onder leiding van Manurat werden onder meer het Tetary-monument en het Ankermonument gerealiseerd. Ook

de flying Hanuman en de Pushpak Vimaan behoorden volgens de organisatie tot de spectaculaire hoogtepunten uit zijn bestuursperiode.

Tijdens de vergadering werd eveneens stilgestaan bij de uitdagingen waarmee de organisatie de afgelopen jaren werd geconfronteerd, waaronder de COVID-19-pandemie en de economische situatie in Suriname. Ondanks deze omstandigheden wist het bestuur

volgens de aanwezigen de CUS verder te ontwikkelen en te versterken.

Een deel van het oud-bestuur stelde zich opnieuw beschikbaar en blijft actief binnen de organisatie. In de nieuwe adviesraad hebben Aniel Manurat, John Persadi en Phoeleshwar Joeloemsingh zitting genomen. De adviesraad heeft het nieuwe bestuur tevens geadviseerd de mogelijkheden

voor een statutenwijziging te onderzoeken, zodat meer leden kunnen toetreden tot het bestuur.

In haar dankwoord sprak Ramautar haar waardering uit voor het vertrouwen dat in haar is gesteld. Daarbij benadrukte zij het belang van cultuurwerk binnen de samenleving.

“Cultuur is niet alleen het organiseren van activiteiten of het in

stand houden van tradities. Het is het bewaren van identiteit en het doorgeven van waarden, normen en erfgoed aan volgende generaties. Als nieuwe voorzitter neem ik de missie en visie van de CUS niet licht op. Integendeel, ik zie het als een duidelijke opdracht,” aldus Ramautar.

Volgens de nieuwe voorzitter

zal het beleid de komende periode gericht zijn op het versterken van de eenheid binnen de organisatie, het vergroten van de ledenbetrokkenheid en het stimuleren van bewustwording en educatie.

“Waar mensen samenwerken, ontstaan verschillende ideeën en meningsverschillen. Juist dan is het belangrijk dat wij naar elkaar blijven luisteren en samen

de weg vooruit bepalen. Ik ben mij ervan bewust dat deze taak geen eenvoudige is, vooral niet als de eerste vrouwelijke voorzitter van de CUS. Maar ik ben er ook van overtuigd dat wij samen, met inzet, respect, samenwerking en onderling begrip, grote stappen kunnen zetten,” stelde zij.

Tot slot

sprak Ramautar haar waardering uit voor de jarenlange inzet van Manurat. Zij nodigde de aanwezigen uit hem te eren met een staande ovatie, waaraan volgens de organisatie unaniem gehoor werd gegeven.

Het nieuw gekozen bestuur van de CUS bestaat uit:

Kirti Ramautar – voorzitter Soerindersing Goerdayal – ondervoorzitter Santhusa Nejal-Jagessar
– eerste secretaris Varsha Boejharat – tweede secretaris Deepak Bansie – eerste penningmeester Ashitoosh Jadoenath – tweede penningmeester Shivendra Tedjai – commissaris Rinesh Mahabier – commissaris Ravindrakumar Mataw – commissaris

Met het vernieuwde bestuur zegt de CUS vooruit te kijken naar een periode waarin cultuur, verbinding en participatie centraal zullen

staan.

| suriname herald | Door: Redactie