
Effectieve belastinginning moet staatsinkomsten helpen verhogen
| cds | Door: Redactie
Belastingdienst moet schatkist spekken
De regering zoekt dringend naar extra financiële middelen en rekent daarbij sterk op de Belastingdienst én de goudsector. Volgens minister Adelien Wijnerman van Financiën en Planning moet een effectievere belastinginning bijdragen aan het versterken van de staatsfinanciën.
Geen nieuwe lasten voor burgers
Wijnerman benadrukt dat de regering de bevolking niet wil belasten met nieuwe of hogere heffingen. Het gaat erom bestaande belastingen beter te innen door controles, procedures en processen te verbeteren. Met de Belastingdienst is al van gedachten gewisseld en er wordt gewerkt aan een plan van aanpak. Daarbij zullen ook instanties zoals de Kamer van Koophandel en
Strenger toezicht en snellere inning
Volgens de minister liet de capaciteit van de Belastingdienst de afgelopen periode te wensen over, waardoor controles niet optimaal waren. Dat wordt nu opgepakt. Een belangrijk onderdeel van het traject is de versnelde inning van belastingen en het vergroten van de controle. “Niet in de zin van hogere tarieven, maar door strikter toezicht en beter georganiseerde processen,” verduidelijkt Wijnerman.
Goudprijzen bieden kans
Naast belastinginning kijkt de regering nadrukkelijk naar de goudsector. Er zijn al gesprekken gevoerd met
Staatsbedrijven ook aan zet
Verder voert de regering gesprekken met staatsbedrijven om hun bijdrage aan de staatskas te vergroten. Toch blijven de begrotingstekorten aanzienlijk. Wijnerman benadrukt dat er overleg gaande is met diverse partijen om gezamenlijk oplossingen te vinden.
Koersschommelingen door vakantiegangers
Ook de valutakoers kwam aan bod. De regering werkt samen met de Centrale Bank van Suriname (CBvS) om de koers stabiel te houden. De huidige lichte stijging schrijft de minister toe aan de toegenomen vraag naar vreemde valuta door vakantiegangers.
| cds | Door: Redactie