
Onderwijsbonden wijzen loonsverhoging van 10 procent af
| suriname herald | Door: Redactie
De onderwijsbonden wijzen het voorstel van de regering om de salarissen met 10 procent te verhogen af. Volgens Bernice Baron, president van de Federatie van Organisaties van Leerkrachten in Suriname (FOLS), is dat percentage onvoldoende om de financiële druk op onderwijsgevenden op te vangen. De onderhandelingen worden maandag voortgezet.
“Wat gaan we met 10 procent doen? Als we kijken naar het gemiddeld salaris, is 10 procent niet voldoende. Het gaat het niet dekken”, zegt Baron in gesprek met LIM FM.
Tijdens de recente onderhandelingen heeft de regering de onderwijsbonden gevraagd met een tegenvoorstel te komen. De bonden hebben hun wensen inmiddels kenbaar gemaakt, maar Baron wil daar voorlopig geen details over naar buiten brengen.
Volgens haar moet eerst de eigen achterban worden geïnformeerd. Ook wil zij voorkomen dat via sociale media verwachtingen ontstaan voordat de leden volledig op de hoogte zijn.
Overleg maandag voortgezet De onderhandelingen worden maandag hervat. Volgens
Bij het eerdere overleg was minister Dirk Currie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur niet aanwezig. De gesprekken vonden plaats binnen een presidentiële werkgroep, waarin onder anderen vertegenwoordigers van Binnenlandse Zaken en Financiën en staatsadviseurs zitting hebben.
Bonden houden tegenvoorstel nog voor zich Of naast een algemene loonsverhoging ook wordt gesproken over de verschillende salarisstructuren en functies binnen het onderwijs, wil Baron nog niet bevestigen. Zij houdt de inhoud van het tegenvoorstel voorlopig binnenskamers. Wel maakt zij duidelijk dat de gezamenlijke onderwijsorganisaties het huidige voorstel van de regering niet accepteren.
“Wij accepteren die 10 procent niet, want daar kunnen we niks mee beginnen”, aldus Baron. Daarmee lijkt een nieuwe onderhandelingsronde noodzakelijk voordat de regering
| suriname herald | Door: Redactie
































