• maandag 14 April 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Drukproces 401.000 oproepingskaarten begonnen

| starnieuws | Door: Redactie

Controle bij het drukken van de oproepingskaarten bij drukkerij Multiforms.

Het drukproces van de oproepingskaarten voor de verkiezingen op 25 mei is op vrijdag officieel gestart bij drukkerij Multiforms. In totaal worden
er 420.000 oproepingskaarten geproduceerd voor een electoraat van ongeveer 401.000 stemgerechtigden. Dat deelt de directeur van het ministerie van Binnenlandse Zaken (BiZa) mee.


Met het oog op de geplande start van de colportage op 30 april, worden de oproepingskaarten voor moeilijk bereikbare gebieden als eerste verstuurd. “Er is een strategische planning opgesteld om ervoor te zorgen dat ook deze districten tijdig worden voorzien,” zegt Eskak.

Het drukproces verloopt kort en efficiënt. "Binnen een week zal de volledige oplage gereed zijn. We zijn begonnen met het drukken van de voorbedrukte zijde van de kaarten. Deze bevat informatie over relevante
wetsartikelen en de redenen waarom een kaart als onbestelbaar kan worden beschouwd."

De verdere personalisatie – waarbij de gegevens van de individuele kiezer worden toegevoegd – vindt plaats op het terrein van het Centraal Bureau voor Burgerzaken. Daarbij wordt per district gewerkt met specifieke kleurcodes. Na afronding van het drukwerk worden de kaarten onderworpen aan een grondige controle, waarna ze verpakt en gedistribueerd worden naar de respectieve districtscommissarissen.

De bezorging van de kaarten gebeurt door speciaal aangeworven colporteurs. Daarnaast worden ook vertegenwoordigers van politieke organisaties als getuigen toegevoegd aan de teams. Voorafgaand krijgen alle betrokkenen een instructietraining over de correcte verstrekking van de oproepingskaarten. “We zorgen ervoor dat iedereen goed is voorbereid, zodat de distributie ordelijk en efficiënt verloopt,” benadrukt Eskak.

| starnieuws | Door: Redactie