
DRENKELINGEN OP BONAIRE OPGESPOORD VANUIT DE RUIMTE
| united news | Door: Redactie
De precieze locatie van een ‘drenkeling’ werd door de sensors opgevangen en via de satelliet vastgesteld, waarna hij uit het water werd gevist door een helikopter van de kustwacht. | Beeld: ABC Online Media |Auteur: Armand Snijders
De voormalige Nederlandse astronaut André Kuipers heeft op Bonaire het zogenoemde Galileo Sensor Station (GSS)
Het complex, dat de naam Princess Catharina Amalia Space Innovation Park heeft meegekregen, maakt deel uit van het Europese navigatiesatellietnetwerk. Daarmee kunnen via de satelliet vanuit de ruimte drenkelingen op zee worden getraceerd.
Het GSS, dat mede op initiatief van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat is opgezet,
Het station op Bonaire ontvangt via de sensoren signalen van de satellieten en verwerkt de data voor toepassingen, zoals navigatie en precisielocaties.
Bonaire is daardoor een belangrijke schakel binnen het wereldwijde
In verband met de internationale ontwikkelingen en de veiligheid benadrukte Kuipers bij de ingebruikname woensdag dat het GSS op Bonaire in z’n eentje geen essentieel onderdeel van de constellatie is, omdat er
Hoewel het station vooral als een belangrijke stap in de ontwikkeling van Bonaire wordt gezien, draagt het ook bij aan
UNITEDNEWS|REGIO
| united news | Door: Redactie



































