• dinsdag 04 February 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

DONALD TRUMP WINT WEER DE VOORVERKIEZINGEN IN NEW HAMPSHIRE NA EEN RECORDOPKOMST VAN DE REPUBLIKEINSE KIEZERS

| united news | Door: Redactie

Foto: Voormalig president Donald Trump en voormalig VN-ambassadeur Nikki Haley

Uitsplitsing van de voorverkiezingen van Trump-Haley New Hampshire Acht dagen nadat hij de concurrentie in Iowa’s Republikeinse presidentiële caucuses met lage opkomst had verslagen, versloeg voormalig president Donald Trump weer voormalig VN-ambassadeur Nikki Haley  zijn laatste overgebleven grote rivaal voor de Republikeinse nominatie in de voorverkiezingen van dinsdag in New Hampshire.

De voorverkiezingen kenden een recordopkomst ondanks enkele berichten dat een laag energiepeil onder de kiezers de stemming zou drukken.

Hier is een momentopname van waar de strijd om leiding van de Republikeinse Partij staat.

In een exclusief interview met Brooke Singman van Fox

News Digital na zijn overwinning zei Trump dat hij “zeer vereerd” was door de steun die hij kreeg van de kiezers, en verklaarde hij dat de Republikeinse Partij “zeer eensgezind” was achter zijn kandidatuur. Toen hem werd gevraagd of hij dacht dat Haley haar campagne zou opschorten, zei hij: ‘Ik weet het niet. Dat zou ze moeten doen.’

‘Dat zou ze moeten doen, want anders moeten we geld blijven verspillen in plaats van geld uit te geven aan Biden’, zei Trump. ‘Als ze niet afhaakt, moeten we geld verspillen in plaats van het aan Biden uit te geven, wat onze focus

is.’

Trump won de eerste voorverkiezingen in New Hampshire met 10 punten voorsprong op Nikki Haley. Hij is de eerste Republikeinse kandidaat die competitieve verkiezingen wint in de caucuses in Iowa en de voorverkiezingen in New Hampshire sinds 1976. Trump overtrof Haley gemakkelijk onder de geregistreerde Republikeinen (+42 punten).

Haley won de politieke gematigden met 24 punten verschil, terwijl Trump zelfbenoemde ‘enigszins conservatieven’ met dezelfde marge (+24 punten) won. Hij liet de score stijgen onder de zeer conservatieve kiezers (+68 punten).

Senator John Cornyn, R-Texas, gaf dinsdag zijn steun aan Trump als president na zijn overwinning en schreef op sociale media: “Ik heb genoeg gezien. Om Biden te verslaan moeten de Republikeinen zich verenigen rond één enkele kandidaat, en het is duidelijk dat president Trump de keuze van de Republikeinse kiezers is.”

Cornyn kreeg al snel gezelschap van senator Deb Fischer, R-Neb., die ook het bod van de voormalige president steunde om het op te nemen tegen president Biden voor het Oval Office, en schreef: “Ik steun [Trump] officieel als president. Het is tijd voor de [GOP] ] om zich te verenigen en van [Biden] een president voor één termijn te maken.”

Terwijl Nikki Haley op Primary Day langs stembureaus in New Hampshire stopte, vertelde haar campagne aan Fox News dat ze $1,5 miljoen aan fondsenwerving hadden binnengehaald sinds de gouverneur van Florida, Ron DeSantis, zondag uit de race stapte.

Wall Street-miljardairs Stanley Druckenmiller, Henry Kravis, Ken Langone en Cliff Asness zijn van plan om samen een inzamelingsactie voor Nikki Haley te organiseren om haar campagne voor de Republikeinse presidentiële nominatie goed gefinancierd te houden na de voorverkiezingen in New Hampshire, volgens een rapport van Bloomberg News .

‘Nu hebben jullie allemaal het gebabbel onder de politieke klasse gehoord. Ze vallen over zichzelf heen en zeggen dat deze race voorbij is. Welnu, ik heb nieuws voor hen allemaal: New Hampshire is de eerste in het land. Deze race is nog lang niet voorbij”, zei de voormalige gouverneur van South Carolina, Nikki Haley, na haar voorverkiezingen in New Hampshire tegen de voormalige president Donald Trump.

US ELECTIONS

| united news | Door: Redactie