• donderdag 28 August 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

HET GROOT VERZUIM VAN DE REGERINGEN VENETIAAN- AJODHIA EN SARDJOE

| Fb | Door: Leendert Doerga

WAAR IS DE PRESIDENT ?

…” Vandaag valt waarschijnlijk de beslissing in de Nationale Assemblee of een meerderheid van 51 leden instemt met een transactiedocument waardoor de contracten die de regering  heeft gesloten met de Alcoa worden goedgekeurd. Het gaat erom spannen : zelfs een deel van de COALITIELEDEN lijkt er weinig heil in te zien. Dat mag best een unicum worden genoemd, want uit lijfsbehoud dansen vooral NDP – parlementariërs al jaren SLAAFS naar de pijpen van de regering. Om die reden hebben ze in het verleden ingestemd met voorstellen waarvan ze eigenlijk wisten dat die niet in het voordeel

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
van Suriname en het Surinaamse volk waren en waarvan we nog jaren de nadelige gevolgen zullen ondervinden.

Ook bij de behandeling van de belangrijke Alcoa-kwestie was / is het STAATSHOOFD in geen velden of wegen te bekennen en laat hij niets van zich horen. De president vindt het kennelijk niet de moeite waard om daarbij te zijn . Maar dat is men inmiddels gewend: als er echte problemen zijn, slaapt Bouterse als een roos, zei hij ooit triomfantelijk in vergelijkbare woorden. De “VOLKSPRESIDENT “ is in de ogen van een aanzienlijk deel van het volk allang niet meer president.

Menigeen ziet

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
hem als het STAATSHOOFD dat de enge belangen van een trouwe kliek in zijn nabijheid behartigt en slechts in de openbaarheid treedt als de Nationale Democratische Partij waar hij voorzitter van is, daar VOORDEEL uit kan halen.

Maar serieuze kwesties en problemen die van belang zijn voor de toekomst van het land, gaat hij uit de weg. Bouterse is zoals dat met vele politici gebeurt, vergeten dat hij zijn positie en het daarmee samenhangende vorstelijke salaris te danken heeft aan HET VOLK en grondwettelijk verplicht is zich te verantwoorden over zijn handelen..”.

Aldus het redactioneel commentaar van "de Ware Tijd", editie 29 augustus 2019 . 

ONZE GRONDWET, 32 JAAR NA DATO.

Op 30 september 2019 zullen wij herdenken dat een overgrote meerderheid van het volk bij overweldigende meerderheid middels een referendum 32 jaar geleden instemde voor de nieuwe Grondwet 1987. Een totaal nieuw , het volk onbekend , staats bestuurs systeem werd ingevoerd. 

Mr. Jagernath Lachmon (VHP) en Henck Arron (NPS) hebben zich destijds volledig ingezet om de HER-DEMOCRATISERING te realiseren en deden de belofte dat de Grondwet van 1987 een VOORLOPIGE zaak was en de grondwet gestadig totaal zou worden herzien, vanweg de macht van de MILITAIREN en de loop van het geweer dat gericht was op “ de oude orde”. De Grondwet van 1975 was door de coupplegers terzijde gelegd, het parlement opgeheven en werd Suriname tot 1987 per militaire DECREET geregeerd.

De Grondwet van 1987 bracht een totaal gewijzigde staatsordening , waarmee Suriname nooit ervaring had. Suriname heeft tot en met 1975 een redelijk functionerende parlementaire stelsel gehad. Politiek onverantwoordelijke ,geldzuchtige, hebzuchtige dictatoriaal gezinde politici hebben samen met onze zeeer “romanitsche nationalisten en intellectuelen ” het parlementair systeem om zeep geholpen.

De bevolking stemde toen niet zozeer voor de grondwet, maar eerder tegen het militair bewind en beleid van 1980-1987. Zij hadden een totaal failliet Suriname en een verdeeld volk achtergelaten. De grondwet die volgens het FRONT VOOR DEMOCRATIE EN ONTWIKKELING en tal van staatsrechtsgeleerde deskundigen van alle kanten “rammelde” zou bij verkiezingswinst van het FRONT worden gewijzigd. In 1991 heeft het FRONT een wijziging angebracht , slechts de positie van het Nationaal Leger werd gewijzigd. 

Het POLITIEKE SYSTEEM van een oppermachtig staatshoofd (stamhoofd) werd niet gewijzigd. Toen President Jules Wijdenbosch gedwongen werd om vervroegde verkiezingen in 2000 te houden, werd tijdens de verkiezingscampagne door het Front luidkeels geschreeuwd en gepredikt dat zij bij verkiezingswinst de grondwet DIRECT zouden wijzigen. DE MACHT VAN DE PRESIDENT MOEST WORDEN INGEPERKT. ER LAG EEN CONCEPT-GRONDWET KLAAR , WERD DOOR DE VOORLIEDEN VAN HET FRONT LANDELIJK GEPREDIKT.

Maar…toen men eenmaal aan de macht was (VENETIAAN –AJODHIA—SARDJOE --15 jaar lang), werd niets meer hierover gezegd. Alle regeringen NA 1987 hebben wel grondwetscommisies doen instellen o.a. staatscommissie Lim A-Po—Truideman en Polanen en adviezen doen uitbrengen. Deze adviezen zijn NOOIT gepubliceerd. 

Er is vanaf 1975 nooit een WET OPENBAARHEID VAN BESTUUR, basis voor GOED BESTUUR, TRANSPARANTIE en VERANTWOORDING ingevoerd.

De politieke wil ontbreekt. In troebel water is het goed vissen !!

PRIORITEITEN LIJST ---VERKIEZINGSISSUE MEI 2020 ?

1. De president is tevens staatshoofd, regeringsleider, legerleider, partijleider ,voorzitter van de Staatsraad, voorzitter van de Veiigheidsraad en hij alleen mag het buitenlands beleid bepalen.

2. Alleen de president is bevoegd ministers te benoemen en te ontslaan. De ministeriële verantwoordelijkheid is afgeschaft Voorheen, Grondwet van 1975, mocht het PARLEMENT met een motie van wantrouwen een minister naar huis sturen. Vanwege de straffelosgheid van staatscorruptie is vanaf 2010 nooit een minister strafrechtelijk aangepakt. Het parlement is dus niet langer "HET HUIS VAN HET VOLk “ en ook geen hoogste orgaan van de Staat Suriname.

3. De afzettingsprocedure van de president en de vice-president is NOOIT bij wet vastgesteld. Ook de BEPERKING van de zittings termijnen van presidenten, vice-presidenten, ministers en DNA-leden zijn nergens in de wet vast gesteld. In beschaafde, ontwikkelde landen worden presidenten rechtstreeks gekozen en wel voor maximaal twee termijnen aaneengesloten. 

4. TRANSPARANTIE—REKENSCHAP EN CHECK & BALANCES.

Zonder integere, krachtige , deskundige staatsinstituten, staatsorganen en scheiding der machten kan en zal er nooit sprake zijn van GOED BESTUUR en CORRUPTIE-VRIJ BESTUUR. Deze krachtige staatsinstellingen moeten met werkbare, rechtvaardige wetten sterk gemaakt worden o.a. de Wet op de Jaarrekening, de Anti-Corruptiewet, Wet Openbaarheid van Bestuur, Wet Ruimtelijke Ordening met Bestemmingsplan , Openbaar Ministerie, Rechterlijke Macht,Rekenkamer, Clad . Het daadwerkelijk toe passen en handhaven van de wet zonder politieke beinvloeding en politieke inmenging.

DOCTOR JULES SEDNEY.

……” De bewering van de militaire coupplegers uit 1980 dat het PARLEMENTAIRE STELSEL niet heeft voldaan in Suriname, houdt bij nader onderzoek geen stand. Dit is in hoofdstuk 3 aangetoond. De bewering berust op verkeerde waarneming: uitvoeringsfouten zijn voor stelselfouten aangezien. MENSEN hebben gefaald en de democratische gezindheid is weleens tekortgeschoten in de periode vóór 1980 ,maar het STELSEL heeft ALTIJD zelf voor de correctie gezorgd . 

Geen regering is zonder meerderheid in het parlement overeind gebleven en geen minister die het vertrouwen van het parlement was kwijtgeraakt, werd op zijn post gehandhaafd. Politeke chantage en politiek overspel (overloperij) zijn voorgekomen, maar niet alleen onder het parlementaire stelse vóor 1980 OOK ONDER HET PRESIDENTIELE STELSEL anno 2008 . Niet het stelsel heeft gefaald maar de DEMOCRATISCHE GEZINDHEID der actoren is weleens tekortgeschoten…..”, Sedney blz 15, 2010.

LEENDERT DOERGA.

Elke bestuursvorm heeft een mate van CONTROLE nodig om goed te functioneren. Zodra in het staatsbestel geen controlemechanismen en correctiemechanismen (straffeloosheid van corruptie) aanwezig zijn en DAADWERKELIJK worden gehandhaafd en uitgevoerd (middels civielrechtelijke-strafrechtelijke sancties) zal er altijd sprake zijn van: wanbeleid,wanbestuur,machtsmisbruik, grootschalige staatscorruptie, geldverspilling , roof van staatseigendommen.

Zowel politieke partijen als parlementariërs ( 1000 vorstelijk betaalde volksvertegenwoordigers DNA-leden , DR leden en RR leden ) dienen en behoren hun VERANTWOORDELIJKHEID te nemen en zich niet verschuilen achter “ mi casa es su casa politiek “, A NO MI –cultuur , NO Spang, wees gerust alles komt terecht , NEKS NO FOUT , Njang Driengie Priesierie –cultuur 

van voedselpakketten --boengkopie winkrie---liefdadigheids cultuur. Ook onze godsdienst-predikanten en zegenrijke Brahmaanse families delen VRIJ VAN INVOERRECHTEN voedselpakketten van Chotelaal, Barkalaal,MONIELAAL in GODSHUIZEN uit. 

A NATION WITHOUT DIGNITY ?

Suriname zal middels een referendum moeten overgaan tot het HERINTRODUCEREN VAN HET ZUIVER PARLEMENTAIRE SYSTEEM met EVENREDIGE , personen meerderheids VERTEGENWOORDIGING (DNA -DR-RR LEDEN ). Afschaffing van het “winner takes all “ systeem. Dit is een zeer onrechtvaardig systeem !!

Suriname is beter gediend bij een parlementaire stelsel ook vanwege multiculturele, multi-etnische redenen. Suriname heeft ook een parlementaire historisch systeem tot en met februari 1980 opgebouwd dat veel beter is dan het huidig systeem.

De machthebbers van 1980 -1987 hebben zonder een deskundige, objectieve , rechts filosifische evaluatie van het historisch gegroeide parlementaire stelsel in ons land VERVANGEN door een ondeugdelijke , zeer corruptie en dictatoriaal staats-bestuurstelsel neergelegd in de Grondwet van 1987. Vanaf 1996 zien wij dat politieke overloperij en politiek verraad zeer vorstelijk met geld en overheidsgunsten door politici en politieke partijen wordt beloond .

Politieke leiders en politieke partijen :

NEEEM EENS EINDELIJK JE VERANTWOORDELIJKHEID EN TOON JE LIEFDE VOOR LAND EN VOLK. 

FERNANDO MONSANTO: " BE A NATION WTH DIGNITY &

GLORY ".

LEENDERT DOERGA.

 

| Fb | Door: Leendert Doerga

  • abc-Suriname

    28-aug-2025 - 07:15

    RvC besloot zelf tot schorsing SLM-directeur

    Minister Raymond Landveld van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT) heeft zich woensdag voor aanvang van de wekelijkse Raad van Ministers (RvM) uitgebreid uitgelaten over de schorsing van de waarnemend directeur van de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM), Steven Gonesh; een beluit dat inmiddels is teruggedraaid. De minister benadrukte de rol van de raad van commissarissen (RvC): deze is

  • abc-Suriname

    28-aug-2025 - 05:05

    Regering hoopt binnen twee weken nieuwe RvC bij SLM te hebben

    Regering hoopt binnen twee weken nieuwe RvC bij SLM te hebben De regering is drukdoende om een nieuwe Raad van Commissarissen te installeren bij de SLM. Dat vertelde vicepresident Gregory Rusland voor aanvang van de wekelijkse raad van ministersvergadering. Hij vindt dat er omzichtig moet worden omgegaan met zaken die de SLM regarderen. De sollicitatieprocedure voor het betrekken van een nieuwe p

  • abc-Suriname

    28-aug-2025 - 03:52

    Gonesh beraadt zich met advocaat over stappen tegen RvC SLM

    De waarnemend-algemeen directeur van de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM), Steven Gonesh, beraadt zich met zijn advocaat over te nemen stappen tegen de Raad van Commissarissen bij het bedrijf. De RvC heeft hem gisteren geschorst en dat vervolgens weer ingetrokken. Gonesh spreekt van een onterechte bejegening en rancune. Het geeft iets van de kunde aan van de RvC-leden, meent hij. Er wordt

  • abc-Suriname

    28-aug-2025 - 01:23

    RvC SLM ‘totaal onbevoegd’ om Gonesh zwijgverbod op te leggen

    Aan waarnemend-directeur van de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM), Steven Gonesh, werd bij zijn schorsing een verbod opgelegd om met de media te praten of om op sociale media te publiceren. Op de vraag of dat verbod kan worden opgelegd door een bedrijf, zegt advocaat Hugo Essed dat dit geen bevoegdheid is van een RvC. Alleen de procureur-generaal of de rechter-commissaris kunnen dergelijke

  • abc-Suriname

    27-aug-2025 - 22:20

    Distributie Indiase voedselpakketten gaat door; “niet meer via politieke structuren”

    De voortzetting van de distributie van voedselpakketten uit India door de nieuwe regering is gestuit op veel kritiek. Minister Melvin Bouva van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking (BIS) zegt dat hij ten aanzien hiervan het algemene en nationale belang voorop heeft gesteld en dat is dat een bevriende natie middelen heeft geschonken voor behoeftige mensen in Suriname.“Ik zeg

  • cds

    27-aug-2025 - 16:59

    LVV en China versterken agrarische samenwerking na succesvolle fase 1

    Het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) en Hunan Linshi Agricultural Service Co., Ltd., hebben de eerste fase van het project ‘Agricultural Technical Cooperation Center (SATCC)’ succesvol afgerond. In een evaluatief gesprek op donderdag 21 augustus spraken de Chinese delegatie en LVV-minister Mike Noersalim over de behaalde successen en de plannen voor een ambitieuze tweede fa

  • united news

    27-aug-2025 - 14:43

    SURINAME NODIGT BEDRIJVEN UIT NAAR OLIE EN GAS TE BOREN VOOR DE KUST

    Bron: Nu.nlStaatsolie gaat in november vergunningen veilen voor het boren naar olie en gas voor de kust.Het bedrijf biedt verschillende samenwerkingsvormen aan. Internationale firma’s kunnen niet alleen helpen bij het opsporen, maar ook bij het winnen van olie en gas.De veilig gaat op 24 november van start. De te veilen vergunningen zijn voor gebieden ten zuiden en oosten van locaties waar eerde

  • abc-Suriname

    27-aug-2025 - 12:55

    Begroting 2025 biedt geen ruimte voor aanpak grote wegen

    Minister Stephen Tsang van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OWRO), zei tijdens de eerste regeringspersconferentie dat grote wegen-rehabilties voorlopig niet kunnen worden uitgevoerd, aangezien de begroting van 2025 daar geen ruimte voor biedt.Er zullen gesprekken plaatsvinden met de Wegenautoriteit Suriname, die verantwoordelijk is voor het beheer van de primaire wegen, om de voortgang te

  • abc-Suriname

    27-aug-2025 - 11:15

    Simons: ‘we hebben niets tegen de gewezen korpschef’

    President Jennifer Geerlings-Simons zegt dat de regering niets tegen de voormalig korpschef, Bryan Isaacs heeft. Hij werd uit zijn functie ontheven nadat aanzienlijke geldbedragen en sieraden bij de Narcotica Brigade werden ontvreemd en meer dan SRD 1 miljoen verdween uit het kluis van het politiebureau te Munder.‘Laat het duidelijk zijn dat we absoluut niets tegen de gewezen korpschef hebben,

  • snc.com

    27-aug-2025 - 10:28

    Critici noemen optreden RvC SLM chaotisch en amateuristisch

    De Raad van Commissarissen (RvC) van de Surinaamse Luchtvaartmaatschappij (SL

  • abc-Suriname

    27-aug-2025 - 09:15

    Kabinet wil meer onafhankelijkheid bij RVC’s

    President Jennifer Geerlings- Simons zei tijdens de regeringspersconferentie dat de afspraken binnen de coalitie over de benoeming van nieuwe president-commissarissen voor diverse raden van commissarissen (RVC’s) helder zijn. Zij benadrukt dat er een verandering moet komen in de manier waarop deze posities worden ingevuld. Hoewel het gebruikelijk is dat coalitie-partijen hierover onderhandelen,

  • snc.com

    27-aug-2025 - 08:34

    Schorsing SLM-topman Gonesh voorlopig stopgezet, maar niet van de baan

    De geplande schorsing van Steven Gonesh, waarnemend algemeen directeur v

  • snc.com

    27-aug-2025 - 07:00

    Nog geen zaak naar PG, maar al veel personen ontheven

    Sinds het aantreden van de regering-Simons is nog geen enkele vermeende

  • snc.com

    27-aug-2025 - 05:47

    Miljoenen verdwijnen bij handmatige uitbetaling sociale uitkeringen in Boven-Marowijne

    Op instructie van minister Diana Pokie is aangifte gedaan bij de politie wege

  • abc-Suriname

    27-aug-2025 - 05:01

    Al langer dan 10 jaar geen deugdelijk overzicht van uitgegeven gronden en lopende aanvragen

    Landmeters blijken in de praktijk tegen problemen te stuiten bij de uitvoer van hun werkzaamheden. Zo is het overzicht van reeds uitgegeven gronden, al langer dan 10 jaar niet meer bijgehouden. Dat vertelt Niel Kalpoe, voorzitter van de Vereniging van Landmeters in Suriname. In ABC Actueel ging zij in op de klacht die minister Stanley Soeropawiro indiende tegen landmeter Giovanni Winter bij het T

  • snc.com

    27-aug-2025 - 02:11

    Minister Brunings sluit DIN uit bij brainstormsessie in Nederland

    Het Diaspora Instituut Nederland (DIN) heeft met verbazing gereageerd op een

  • abc-Suriname

    27-aug-2025 - 00:55

    RAVAKSUR Plus zit donderdag met president Simons

    RAVAKSUR Plus zal donderdag aanstaande aan tafel zitten met president Jennifer Simons. Twee belangrijke onderwerpen zullen aan de orde komen, die betrekking hebben op niet nagekomen afspraken tussen de vakbeweging en de regering. Dat vertelt Armand Zunder, de woordvoerder van RAVAKSUR Plus.Zo heeft de Centrale van Landsdienaren Organisaties (CLO) in 2020 overeenstemming bereikt met de toenmalige

  • abc-Suriname

    26-aug-2025 - 23:26

    Politie start pilot project met ‘body cams’ bij veiligheidshandhaving

    Vandaag heeft de leiding van het Korps Politie Suriname (KPS) een persconferentie belegd om de samenleving te informeren over de verhoogde veiligheidsmaatregelen in verband met de vakantieperiode. Zowel te land als te water zal de surveilliance 1×24 uur aangescherpt worden. De verschillende regio-commandaten en hoge politiefunctionarissen gaven een uiteenzetting hoe de aanpak eruit zal zien binn

  • united news

    26-aug-2025 - 20:17

    VERSCHUIFING VAN IMF-STRATEGIE: VAN FINANCIËLE REDDER NAAR INSTITUTIONELE ADVISEUR

    In haar streven naar economische stabiliteit en hervorming, kiest de regering-Simons van Suriname voor een duidelijke, nieuwe aanpak ten aanzien van het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Deze aanpak staat in schril contrast met het beleid van de voorgaande regering-Santokhi, die zich committeerde aan een traditioneel en grootschalig leningprogramma.Onder de regering van president Santokhi, die

  • abc-Suriname

    26-aug-2025 - 19:39

    Simons onbiedt pres-com SLM na schorsing Gonesh

    President Jennifer Simons heeft de president-commissaris van de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM), Ganesh Laighsingh, ontboden voor een gesprek op het kabinet. Vandaag is de waarnemend-algemeen directeur Steven Gonesh met onmiddelijke ingang geschorst vanwege vermeende onregelmatigheden in de directievoering. Het gesprek tussen de president en Laighsingh is vandaag. LIM FM maakte de schors

  • abc-Suriname

    26-aug-2025 - 17:20

    Consumentenprijzen in juli 10% duurder dan een jaar eerder

    Volgens voorlopige cijfers van de Stichting Algemeen Bureau voor de Statistiek (ABS) zijn de consumenten prijzen op maandbasis in juli 2025 t.o.v. juni 2025 gemiddeld met 2.0 % gestegen. Wordt juli 2025 met juli 2024 vergeleken, dan zijn de consumenten prijzen gemiddeld met 10.0 % gestegen. Het betreft de prijzen opgenomen van 2 juli 2025 t/m 31 juli 2025.De consumentenprijsindex (CPI) is een maa

  • cds

    26-aug-2025 - 16:52

    Huawei presenteert technische opties voor digitalisering Surinaams onderwijs met Smart devices

    Het Surinaams onderwijs kan binnenkort een digitale sprong voorwaarts maken. Technologiebedrijf Huawei heeft tijdens een ontmoeting op donderdag 21 augustus 2025 met minister Dirk Currie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur zijn bereidheid uitgesproken om een digitaliseringsproject uit te voeren. Centraal hierin staat de introductie van Smart Schermen in klaslokalen, waarmee onderwijs interactiev

  • united news

    26-aug-2025 - 15:35

    REGERING ZAL GELD ZOEKEN OM FRANK ESSED-GEBOUW TE RENOVEREN

    Foto: Het Frank Essed-gebouw.Het Frank Essed-gebouw, officieel het hoofdkwartier van het kabinet van de vicepresident, staat momenteel symbool voor achterstallig onderhoud binnen de overheid.Vicepresident Gregory Rusland weigerde eerder zijn intrek te nemen in het gebouw vanwege onveilige en onbruikbare delen van het gebouw aan de dr. Sophie Redmondstraat.Hoewel sommige secties nog operationeel zi

  • united news

    26-aug-2025 - 15:00

    MINOWC HEEFT GEEN BUDGET MEER VOOR SCHOOLVOEDING | REKENT OP PRIVATE SECTOR VOOR STEUN

    Foto: Onderwijsminister Dirk Currie.Het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur beschikt niet over voldoende middelen voor het schoolvoedingsprogramma in het nieuwe schooljaar.Volgens minister Dirk Currie is hem onlangs een document ter ondertekening voorgelegd van SRD 4,7 miljoen, terwijl in de begroting slechts SRD 4,5 miljoen is opgenomen. Het bedrag van SRD 4,7 miljoen dekt reeds uitge

  • snc.com

    26-aug-2025 - 13:22

    Baitali N.V. wint opnieuw rechtszaak tegen de Staat over Southdrain–Apoera

    Kantonrechter Rewita Chatterpal heeft bepaald dat de aanbesteding van het weg

  • united news

    26-aug-2025 - 12:51

    ELEKTRICITEITSSUBSIDIE 2025 STIJGT NAAR RUIM SRD 2,4 MILJARD

    De uitgaven aan elektriciteitssubsidie lopen in 2025 op tot meer dan SRD 2,4 miljard.Dit bedrag ligt aanzienlijk hoger dan aanvankelijk voorzien. In de ontwerpstaatsbegroting was geen reservering opgenomen en in de Nota van Wijziging werd slechts SRD 800 miljoen uitgetrokken. Uiteindelijk stemde De Nationale Assemblee (DNA) tijdens de begrotingsbehandeling in met een verhoging van 200 procent via

  • snc.com

    26-aug-2025 - 09:30

    Open sollicitaties bij SZF, BGVS en SLM: eerst zien, dan geloven

    Voor het eerst worden topfuncties bij drie staatsbedrijven via een open solli

  • snc.com

    26-aug-2025 - 06:00

    Boot- en bushouders leggen werk neer; samenleving hard getroffen

    De samenleving is opnieuw de dupe van de aanhoudende betalingsproblemen bij d